ورود هیات سازمان ملل به لیبی برای خاتمه بخشیدن به درگیری‌ها

هیاتی از سازمان ملل برای پایان بخشیدن به درگیری‌های خشونت بار در طرابلس، پایتخت لیبی و بنغازی شرق این کشور وارد این کشور آفریقایی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، این هیات از سازمان ملل به ریاست معاون رئیس هیات این سازمان در لیبی با هدف پایان بخشیدن به خشونت‌ها در طرابلس و بنغازی و برای دیدار و گفت‌وگو با احزاب و گروه‌های درگیر در لیبی وارد این کشور شدند.

آژانس خبری لیبی به نقل از هیات سازمان ملل در لیبی گزارش داد: این هیات از نزدیک با جامعه بین‌الملل برای دستیابی به یک آتش بس مداوم و با ثبات همکاری مشترکی دارد. مذاکرات با هدف دسترسی و ارسال کمک‌های ضروری بشردوستانه و بحث درباره گزینه‌هایی که می‌توان با آن‌ها به غیرنظامیان در طرابلس و بنغازی کمک کرد، صورت می‌گیرد.

چند هفته است که طرابلس شاهد افزایش خشونت‌ها میان شبه نظامیان رقیب در اطراف فرودگاه بین‌المللی است که می‌خواهند کنترل این فرودگاه را به دست بگیرند.

بنابر گزارش وزارت بهداشت لیبی، درگیری‌های اخیر در این کشور بیش از 200 کشته و تقریبا 1000 مجروح بر جای گذاشته است. همچنین هزاران تن در داخل و خارج این کشور آفریقایی بی‌خانمان و آواره شده‌اند.

انتهای پیام

کد N433342