حزب کنگره هند از مواضع مسلمانان علیه رژیم صهیونیستی حمایت می کند

هند,غزه 93

دهلی نو - ایرنا - یکی از رهبران حزب کنگره هند از خواسته های مسلمانان از دولت این کشور مبنی بر لغو قرارداد خرید اسلحه از اسراییل و قطع روابط دیپلماتیک حمایت کرد.

به گزارش ایرنا، در اخبار مطبوعاتی روز شنبه در هند آمده ˈشاراد پاوارˈ یکی از رهبران حزب کنگره هند در دیدار با هیاتی از علما و سیاستمداران مسلمان هند با توجه به جنایات و رفتارهای غیرانسانی اسراییل علیه غیرنظامیان این موضع را بیان کرده است.

وی افزود: محکوم کردن اسراییل در مناطق مختلف دنیا نباید فقط به اعلام مواضع ختم شود، بلکه باید این رژیم را مجبور کرد که جوابگوی عواقب کشتار مردم بیگناه شود.

حاضران دراین جلسه، سکوت دولت هند را حمایت از خشونت اسراییل دانستند و افزودند: درحالی که مسلمانان بطور مداوم به اسراییل اعتراض می کنند، دولت هند در جستجوی تقویت روابط با اسراییل است.

آنها با اشاره به اینکه این موضوع احساسات مسلمانان را جریحه دار می کند اظهار داشتند: دولت جدید هند باید به احساسات مردم توجه کند.

این رهبر حزب کنگره هند خطاب به علمای مسلمان گفت که حزب متبوعش از دولت خواسته معاملات خرید اسلحه از اسراییل را متوقف کند و به احساسات مسلمانان احترام بگذارد.

این سیاستمدار هندی با اشاره به موضوع محتاطانه دهلی نو گفت: دولت هند می گوید که فلسطین و اسراییل هر دو دوست ما هستند اما کسی که انسان های بیگناه را می کشد نمی تواند دوست ما باشد.

وی ادامه داد: هند همواره از فلسطین حمایت کرده و خوب نیست که مواضع دولت تغییر کرده است.

احزاب مخالفت دولت هند از جمله حزب کنگره، خواستار محکومیت خشونت های غزه و تصویب لایحه تعلیق قرارداد خرید اسلحه از اسراییل هستند و تلاش می کنند این موضوع را به بحث مجلس بکشانند.

آساق ** 1519 ** 264 **
کد N433155