منابع عراقی از به هلاکت رسیدن 45 داعشی در سنجار خبر دادند

سنجار,داعش

تهران-ایرنا- مرکز اطلاع رسانی ملی عراق امروز جمعه اعلام کرد بر اثر حملات نیروی هوایی عراق به تروریست های داعش در منطقه ˈسنجار ˈ45 داعشی به هلاکت رسیده و 60 تن دیگر نیز زخمی شدند .

بر اساس این گزارش، در حملات مذکور, قاضی شرع گروه تروریستی تکفیری داعش که تابعیت یکی از کشورهای عربی را دارد نیز به هلاکت رسیده است .

در گزارش مرکز اطلاع رسانی ملی عراق آمده است: نیروی هوایی ارتش ظهر امروز جمعه به یک مرکز تجمع تروریست ها در قلعه ˈ خانصور ˈ سنجار حمله کرد که بر اثر این حمله 45 تروریست و از جمله قاضی شرع این گروه معروف به ˈعبد اسماعیل ˈ ملقب به ابوغزه الفلسطینی و یکی از مهم ترین معاونان ˈ ابوبکر البغدادی ˈ سرکرده داعش به هلاکت رسیده و 60 تروریست دیگر زخمی شدند .

این مرکز خاطرنشان کرد: قاضی شرع این گروه تابعیت مصری داشت .

ˈایوار حسین ˈ رییس دفاع از حقوق زنان در پارلمان اقلیم کردستان عراق پیش از این گفته بود داعش طی حمله به سنجار حدود 500 زن و دختر را ربوده و به موصل منتقل کرده است، به گونه ای که هنوز کسی از سرنوشت آنها اطلاعی ندارد .

برخی منابع اعلام کردند داعش این زنان و دختران را میان اردوگاه ها و نیروهای خود در مناطق مختلف عراق تقسیم کرده و در اختیار نیروهای خود قرار داده است.

خاورم/2041/1551
کد N433001