دردیدار وزیر دفاع آمریکا/

نخست وزیر هند از اوضاع عراق ابراز نگرانی کرد

هند,عراق

دهلی نو - ایرنا - ˈ نارندرامودی ˈ نخست وزیر هند روز جمعه دردیدار ˈچاک هیگل ˈ وزیر دفاع آمریکا نسبت به وخامت اوضاع عراق ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر هند تاکید کرد که در انتظار دیدار با ˈباراک اوباماˈ رییس جمهور آمریکاست تا درباره صلح و ثبات جهانی گفت وگو کند.

در بیانیه ای که از سوی دفتر نخست وزیری هند منتشر شده آمده مودی نسبت به خطراتی که شرایط عراق برای منطقه دارد و منافع هند را تهدید می کند، ابراز نگرانی کرده است.

وی پس از دیدار با وزیر دفاع آمریکا درباره برنامه هایی که اوباما برای بهبود شرایط عراق اعلام کرده گفت: واشنگتن حمله هوایی به مواضع داعش را تایید کرده تا از پرسنل نظامی آمریکا حفاظت کند.

همچنین آب و غذا برای هزاران اقلیت مذهبی که در کوه های شمال غرب عراق گرفتار شده اند با هواپیما توزیع می شود.

نخست وزیر هند درباره شرایط افغانستان نیز با وزیر دفاع آمریکا گفت وگو کرد و گفت: پایان سریع روند انتخابات افغانستان به نحوی که اعتماد مردم را هم جلب کند، راه گذار به سمت دمکراسی و توسعه پایدار را برای این کشور جنگ زده فراهم می کند.

چاک هیگل در نخستین روز سفر خود به هند با ˈسوشما سوراجˈ وزیر امور خارجه این کشور نیز دیدار و گفت وگو کرد.

هند و آمریکا در طول سال های اخیر افزایش چشمگیری در روابط نظامی داشته اند بطوری که حجم معاملات نظامی دو کشور که تا سال 2008 تنها چند صد میلیون دلار بود اکنون به 9 میلیارد دلار رسیده است.

آساق ** 1519 ** 264 **
کد N432928