۰
ولایتی:

جوانمردی ایرانیان را در مساله غزه مشاهده می کنیم

  • ۱۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

دکتر ولایتی گفت: تاریخ ایران همیشه با جوانمردی و ایثار همراه بوده و هست. بالاترین ایثاروجوانمردی را درمیان جوانان این کشور در دفاع مقدس شاهد بودیم وامروزجوانمردی ایرانیان رادر مورد مردم فلسطین وعزه ملاحطه می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس، مسئولان، اعضا و پیشکسوتان فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای روز پنجشنبه 16 مردادماه با حضور در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نطام با دکترولایتی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این جلسه طلوع کیان ریس فدراسیون ضمن معرفی افراد، به ارائه گزارشی ازفعالیت ها و همکاری با نهادها و دستگاه های مختلف پرداخت و بهانه این نشست را تالیف وانتشار کتاب «فتوت و جوانمردی» از سوی دکتر ولایتی ونقش آن درمیان جامعه پهلوانی کشور دانست.

ولایتی نیر دراین جلسه با اشاره به تاریخچه پهلوانی وجوانمردی گفت: تمام تاریخ ایران باپهلوانی وجوانمردی آمیخته بوده و اسلام، جوانمردی را درکشورمانهادینه کرد و شاهدیم که جوانمردان وعرفا همیشه باهم همراه بودند. وی افزود:عرفان اسلامی یعنی همان ایثار، جوانمردی و فتوت.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی درادامه باتاکید براینکه نهایت ایثاروپهلوانی همان از خودگدشتگی است گفت: بالاترین ایثاروجوانمردی را درمیان جوانان این کشور در دفاع مقدس شاهد بودیم وامروزجوانمردی ایرانیان رادر مورد مردم فلسطین وعزه ملاحطه می کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:اسلام وایران دورکن اساسی فتوت وجوانمردی درتاریخ این کشوربوده که یکدیگر رابه زیبایی تکمیل نموده اند و «ایران فرهنگی» به مراتب گسترده تر از ایران جعرافیایی بوده و همیشه ایرانیان از فتوت وجوانمردی سیراب بوده اند.

ولایتی خاطرنشان کرد: به این هویت اسلامی وایرانی باید افتخارکرد وامروزهمه  ورزشکاران عزیزو به ویژه دوستان ورزشهای زورخانه ای وپهلوانی باید این مهم را درنطر داشته واین فرهنگ غنی راپاس بدارند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.