رژیم صهیونیستی از سکوت غرب در قبال نسل کشی این رژیم در غزه قدردانی کرد

غزه,ایتالیا

رم - ایرنا - سفیر رژیم صهیونیستی در ایتالیا از سکوت آمریکا، اتحادیه اروپا و برخی دیگر از کشورها در قبال نسل کشی و جنایات بیشمار این رژیم در منطقه فلسطینی نواره غزه قدردانی کرد.

ˈنائور گیلونˈ سفیر رژیم صهیونیستی در ایتالیا روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا) گفت که ما پس از جنگ غزه احساس انزوا نمی کنیم و عقیده داریم که این بار توانستیم بر روی همبستگی کشورهای غربی از آمریکا تا اتحادیه اروپا ، کانادا و استرالیا از این رژیم، حساب کنیم.

در تهاجم ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی نوار غزه و در میان سکوت مجامع بین المللی که از یک ماه پیش آغاز شده است، تاکنون حدود دو هزار فلسطینی شهید و ده ها هزار نفر دیگر زخمی و آواره شدند.

وی ضمن قدردانی از ایتالیا افزود: ایتالیا نیز هم خط مواضع اروپا حرکت کرده و از آغاز جنگ سازگار بود و من این را در دیدار که با ˈفدریکا موگرینی ˈ وزیر خارجه ایتالیا و قبل از عملیات زمینی علیه غزه مشاهد کردم.

ایتالیا به عنوان رییس دوره ای اتحادیه اروپا هرگز تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه را محکوم نکرد و تنها با انتشار بیانیه، کشتار غیر نظامیان و تخریب ساختمان های سازمان ملل را غیر قابل قبول خواند.

سفیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه حماس با موجودیت اسراییل مشکل دارد و آن را نمی پذیرد، مدعی شد که این جنگ اسراییل نیست، بلکه بخشی از جنگی است که در خاورمیانه برای مقابله با سازمان های افراط گرا انجام می شود.

گیلون اظهار داشت: موضوع فوریتی که هم اکنون روی میز قرار دارد این است که چگونه آتش بس را تثبیت کنیم. رسیدن به یک آتش بس نیاز به پایه ریزی لازم برای غیر نظامی کردن نوار غزه دارد.

وی در توجیه محاصره غزه و جلوگیری از انتقال مایحتاج عمومی فلسطینیان به این منطقه، افزود که چند سال است که ما اجازه ارسال کالا و نیازهای مردم غزه را ندادیم زیرا می دانیم انتقال کالا تنها به سود حماس است.

وی گفت: در رابطه با تشکیلات خودگردان فلسطین نیز دیپلماسی اسراییل در این مرحله و پس از سردی ماه های اخیر می خواهد نقش محمود عباس را احیا کند.

این مقام رژیم صهیونیستی اظهار داشت: اسراییل نظر خود را در باره دولت وحدت ملی فلسطین عوض نمی کند. دولت وحدت ملی یک بهانه است زیرا حماس، اسراییل را برسمیت نمی شناسد.

سخنان این مقام رژیم اشغالگر در حالی بیان شده است که ارتش رژیم صهیونیستی با رد درخواست فلسطینیان برای لغو کامل محاصره نوار غزه، امروز ( جمعه) باردیگر تهاجم هوایی و توپخانه ای به مناطق مختلف این منطقه فلسطینی را از سرگرفت و بر اثر این حملات که در پایان مهلت آتش بس سه روزه آغاز شده است، انفجارهای شدیدی در شهر غزه و دیگر شهرهای این سرزمین فلسطینی بوقوع پیوست.

اروپام*1*461**1663**5981
کد N432578