نتانیاهو و یعلون دستور حمله به غزه را صادر کردند/از سرگیری حملات هوایی

تسنیم نوشت:

منابع خبری اعلام کردند که پس از پایان آتش بس دست کم ۵ موشک به سرزمین‌های اشغالی اصابت کرده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المنار، خبرگزاری فرانسه به نقل از ارتش اسرائیل اعلام کرد که پس از پایان آتش بس دست کم 5 موشک به سرزمین‌های اشغالی اصابت کرده است.
همچنین شبکه خبری المیادین اعلام کرده است که گردان‌های "القدس" شهر "عسقلان" را با سه فروند موشک گراد مورد هدف قرار داده اند، این درحالی است که گردان‌های "ناصر صلاح الدین" اعلام کرده‌اند که شهر عسقلان را با دو فروند موشک گراد هدف قرار داده است.
شبکه دوم اسرائیل نیز اعلام کرد که از ساعت 8 صبح امروز، 11 موشک به سمت شهرک‌های اسرائیلی شلیک شده است.
شبکه دوم اسرائیل در این خصوص اعلام کرده است که اسرائیل درحال بررسی گزینه‌های ممکن برای پاسخ به این حملات موشکی بوده و پاسخ آنان بستگی به برد موشک‌های مقاومت دارد.
این در حالی است که جنگنده های اسرائیلی بامداد امروز حملات خود را به مناطق مختلفی از نوار غزه آغاز کردند.
گردانهای القسام شاخه نظامی جنبش حماس روز گذشته تهدید کرده بود، اگر محاصره اسرائیل علیه غزه به طور کامل و نهایی رفع نشود و فقط یک موافقت اولیه با بازگشایی بندر غزه اعلام شود، ما حملات خود علیه اسرائیل را از فردا جمعه از سر خواهیم گرفت.

به نوشتۀ روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، منابع سیاسی اعلام کردند نتانیاهو و یعلون به ارتش اسرائیل فرمان پاسخ دادن به نقض آتش بس را صادر کرده‌اند.
سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در حساب توئیتری خود نوشت اسرائیل به حملات راکتی از غره با حمله به آنچه "مکان‌های ترور" خوانده پاسخ خواهد داد.
رتش رژیم صهیونیستی سحرگاه جمعه ادعا کرد، اندکی قبل از پایان آتش‌بس 72 ساعته دو موشک‌ از نوار غزه به سمت جنوب «اسرائیل» شلیک شده است.
براساس این گزارش، آتش‌بس 72 ساعته که از صبح روز سه‌شنبه به اجرا درآمده است، امروز ساعت 5 صبح به وقت گرینویچ پایان یافت.
مذاکرات آتش بس دائمی بین گروه‌های فلسطینی و اسرائیل با میانجیگری مصر در قاهره در حال انجام است.
طرف فلسطینی بر رفع محاصره کامل نوار غزه، بازگشایی بنادر و گذرگاهها در این مذاکرات تأکید دارد. طرف اسرائیلی نیز خلع سلاح گروه‌های مقاومت را شرط هرگونه آتش بس اعلام کرده است، در حالی است که گروه‌های مقاومت سلاح فلسطین را خط قرمز خود در این مذاکرات اعلام کرده‌اند.

5252

کد N432444