دادگاه مصر بار دیگر پرونده رهبر اخوان المسلمین را به مفتی این کشور ارجاع داد

پس از آن که مفتی مصر از تایید حکم اعدام رهبر اخوان المسلمین خودداری کرد، دادگاه این کشور بار دیگر پرونده رهبر اخوان المسلمین و 13 تن دیگر از اعضای این گروه را به مفتی ارجاع داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت عربی پرس، دادگاهی در مصر بار دیگر پرونده محمد بدیع، رهبر گروه اخوان المسلمین و 13 تن از رهبران اخوان از جمله محمد البلتاجی، عصام العریان، عاصم عبدالماجد، صفوت حجازی و همچنین باسم عوده را به مفتی این کشور ارجاع داد. این در حالی است که مفتی مصر پیش از این تایید حکم اعدام این افراد را رد کرده بود.

به گزارش منابع قضائی، محمد ناجی شحاته، قاضی دادگاه کیفری "الجیزه" از مفتی مصر خواست تا در دیدگاه خود تجدیدنظر کند.

به گزارش منابع مذکور این دادگاه صدور حکم نهایی را به 30 اوت موکول کرد تا مفتی مصر در گزارش خود درباره حکم اعدام رهبران اخوان المسلمین تجدیدنظر کند.

ناجی شحاته در این باره گفت: مفتی مصر با این دلیل که دادگاه در صدور حکم اعدام رهبران اخوان المسلمین به اسنادی تکیه کرده که نمی‌توان با آن متهمان را محکوم کرد، از تایید حکم اعدام این افراد خودداری کرد.

وی گفت: مفتی از دامنه اختیارات خود تجاوز کرده طوری که بدون درنظر گرفتن اسناد و مدارک فنی حکم صادر می‌کند.

حکم اعدام رهبران اخوان المسلمین در رابطه با خشونت‌های ژوئیه 2013 در قاهره صادر شده که به کشته شدن 10 تن انجامیده است.

دادگاه مصر رهبر اخوان‌المسلمین ودیگر از اعضای این گروه را در قتل مصری‌ها از جمله نبیل فراج، از افسران ارشد وزارت کشور مقصر دانسته و علیه آنها حکم اعدام صادر کرده است.

انتهای پیام

کد N432324