جشنواره ضامن آهو فرصتی برای همدردی کودکان ایران با کودکان غزه است

معاون امور هنری وزیر ارشاد گفت: جشنواره ضامن آهو فرصتی برای همدردی کودکان ایران با کودکان مظلوم فلسطین است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو در بندرعباس، این جشنواره را به عنوان فرصتی برای همدردی کودکان ایرانی با کودکان مظلوم فلسطینی نام برد و گفت: در روزگاری که کودکان ما در کنار خانواده‌های خود با آرامش زندگی می‌کنند، کودکان غزه به بدترین شکل ممکن توسط جنایت کاران صهیونیست کشته می‌شوند.

مرادخانی افزود: کودکان ایرانی از این طریق حمایت خود را از کودکان مظلوم غزه اعلام می‌کنند.

وی تحقق اهداف تعیین شده در برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو را از معیارهای اصلی برای برگزاری این جشنواره دانست و یادآور شد: طبق آنچه در اساسنامه این جشنواره درج شده است، گروه‌های نمایشی باید آثار خود را با اهداف تعیین شده تطبیق دهند و براساس آن حرکت کنند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم تمام تلاش خود را به کار گرفته تا درعرصه فرهنگ و هنر فعالیت‌های کارآمد و شکوفاتری را با کمک هنرمندان انجام دهد.

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه استان هرمزگان قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های هنری کشور را داراست، تصریح کرد: این استان یکی از استان‌های موفق در زمینه برگزاری جشنواره امام رضا(ع) به شمار می‌رود و با تجربه‌هایی که در این جشنواره و جشنواره خلیج فارس کسب شده هرمزگان می‌تواند میزبان مناسبی برای جشنواره‌های منطقه‌ای باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: استقبال چشمگیر هنرمندان و علاقمندان به تئاتر از جشنواره ضامن آهو نشان می‌دهد این جشنواره جایگاه خاصی در کشور دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مرشدی افزود: پس از بازبینی آثار اولیه، استان‌های خراسان رضوی، تهران، همدان، خوزستان و هرمزگان به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند.

مرشدی در ادامه به تفاوت‌های هشتمین جشنواره ضامن آهو نسبت به سال‌های گذشته اشاره و افزایش گروه‌های نمایشی و افزایش زمان جشنواره از سه روز به یک ماه را از مهمترین تغییرات این جشنواره در سال جاری اعلام کرد.

هشتمین جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان رضوی و نمایش عروسکی ضامن آهو با نمایش خانه خورشید از خراسان رضوی به نویسندگی فاطمه شیرزاده و کارگردانی محبوبه پاداش در فرهنگسرای طوبی بندرعباس آغاز شد این نمایش تا 17مرداد از ساعت 18 و سی دقیقه تا 19 و سی دقیقه به روی صحنه می‌رود.

سایر تئاترهای رضوی برگزیده نیز به تدریج تا 18 شهریوردر بندرعباس به روی صحنه خواهند رفت.

بر اساس این گزارش هشتمین جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان رضوی و نمایش عروسکی ضامن آهو از سری برنامه‌های دوازدهمین ‌جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با اجرای تئاترهای برگزیده، در هرمزگان در حال برگزاری است.

انتهای پیام

کد N432218