پرچم های آمریکا و رژیم صهیونیستی در آتش خشم مردم مالزی

غزه 93

کوالالامپور - ایرنا - صدها نفر از فعالان صلح در مالزی با به آتش کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی و آمریکا خشم خود را نسبت به حملات این رژیم به مردم فلسطین در غزه و حمایت کاخ سفید از رژیم اشغالگر قدس نشان دادند.

به گزارش ایرنا، صدها نفر از مردم مالزی شب گذشته با تجمع در ˈکلانا جایاˈ در ایالت سلانگور خواستار پایان حمایت مقامات کاخ سفید از رژیم صهیونیستی شدند که اقدام به کشتار جمعی کودکان و زنان مظلوم در غزه می کند.

این تجمع به دعوت سازمان ˈپرکاساˈ که سازمان غیردولتی است و از حقوق مالایی های این کشور دفاع می کند، برگزار شد.

در این تجمع مردم با ساخت عروسک های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کشیدن آن بر زمین و سردادن شعارهای مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا نسبت به سیاست های نتانیاهو در غزه و به شهادت رساندن مردم بی گناه فلسطین اعتراض کردند.

ˈابوبکر یحییˈ رییس بخش سلانگور سازمان پرکاسا گفت که قصد این سازمان سوزاندن این پرچم ها نبود اما نمی توان مانع خشم مردم شد.

وی گفت که این نشانه خشم مردم مالزی از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است.

شرکت کنندگان در این تجمع رژیم صهیونیستی را یک ˈتروریست واقعیˈ دانستند، در حالی که آمریکا به عنوان مدعی مبارزه با تروریسم و حقوق بشر از رژیم تروریستی اسراییل در انجام این جنایات حمایت می کند.

ˈحسن بصریˈ یکی دیگر از مقامات سازمان پرکاسا نیز با اشاره به اتهامات رژیم صهیونیستی به مالزی در خصوص آموزش نظامی حماس، گفت که این رژیم پس از خشم مردم مالزی به اتهام زنی متوسل شده است.

رژیم صهیونیستی اخیرا مدعی شد گروهی از افراد حماس برای عملیات بر علیه این رژیم در مالزی دوره نظامی گذرانده اند.

صدها جوان مالزیایی نیز روز چهارشنبه با برگزاری تظاهرات در شهر ˈدونگونˈ ایالت ترنگانوو خواستار تحریم محصولات ساخت شرکت های وابسته به رژیم صهیونیستی توسط دولت و مردم شدند.

میدان استقلال شهر کوالالامپور مالزی روز شنبه گذشته شاهد بزرگترین تجمع مردم این کشور در حمایت از کودکان غزه و اعتراض به نسل کشی مردم مظلوم فلسطین توسط نظامیان صهیونیست از 17 تیر زمان آغاز حملات این رژیم به غزه بود.

مردم مالزی از زمان آغاز جنایات رژیم صهیونیستی در غزه تاکنون در تجمعات مختلف صدایشان را در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت رژیم صهیونیستی به گوش جهانیان رسانده اند.

محی الدین یاسین معاون نخست وزیر مالزی نیز روز گذشته همگام با مردم این کشور که با تجمع مقابل سفارت آمریکا در کوالالامپور جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه را محکوم کردند در دیدار با یک سناتور آمریکایی در پوتراجایا، بر حمایت قاطع این کشور از فلسطین تاکید کرد.

آساق**1611
کد N432058