مایکل مان خبر داد: نشست بعدی ۱+۵ و ایران قبل از مجمع عمومی سازمان ملل

مایکل مان, مذاکرات هسته ای

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از برگزاری نشست بعدی گروه ۱+۵ با ایران قبل از مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

مایکل مان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه گفت: ایران و شش کشور دور جدیدی از مذاکرات هسته‌ای را پیش از برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل برگزار خواهند کرد. نشست مجمع عمومی سازمان ملل 16 سپتامبر آغاز خواهد شد.

وی گفت: ما انتظار داریم گفتگوهای 1+5 پیش از دیدارهای وزرا در مجمع عمومی سازمان ملل در مکانی که مشخص خواهد شد، برگزار شود. ما همچنین احتمالا نشستی را در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل -به مانند سال گذشته- خواهیم داشت که احتمالا با وزرای شرکت کننده خواهد بود.

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا روز پنجشنبه (امروز) در ژنو دیدار می‌کنند.

مذاکره‌کنندگان هیئت ایران و آمریکا در این دیدار دوجانبه به بررسی موارد محل اختلاف در مذاکرات پرداخته و برای نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌ها درباره این موارد به رایزنی خواهند پرداخت.

بنا به گزارش تسنیم، ایران و کشورهای گروه 1+5 چند روز پیش از اتمام موعد مذاکرات هسته‌ای تصریح شده در توافقنامه ژنو اعلام کردند با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در مذاکرات و باقی ماندن برخی موضوعات محل اختلاف تصمیم گرفته‌اند موعد مذاکرات را تا تاریخ 24 نوامبر (سوم آذرماه) تمدید کنند.
کد N431503