۱

مایکل مان خبر داد: نشست بعدی ۱+۵ و ایران قبل از مجمع عمومی سازمان ملل

  • ۳۷بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
مایکل مان, مذاکرات هسته ای

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از برگزاری نشست بعدی گروه ۱+۵ با ایران قبل از مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

مایکل مان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه گفت: ایران و شش کشور دور جدیدی از مذاکرات هسته‌ای را پیش از برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل برگزار خواهند کرد. نشست مجمع عمومی سازمان ملل 16 سپتامبر آغاز خواهد شد.

وی گفت: ما انتظار داریم گفتگوهای 1+5 پیش از دیدارهای وزرا در مجمع عمومی سازمان ملل در مکانی که مشخص خواهد شد، برگزار شود. ما همچنین احتمالا نشستی را در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل -به مانند سال گذشته- خواهیم داشت که احتمالا با وزرای شرکت کننده خواهد بود.

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا روز پنجشنبه (امروز) در ژنو دیدار می‌کنند.

مذاکره‌کنندگان هیئت ایران و آمریکا در این دیدار دوجانبه به بررسی موارد محل اختلاف در مذاکرات پرداخته و برای نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌ها درباره این موارد به رایزنی خواهند پرداخت.

بنا به گزارش تسنیم، ایران و کشورهای گروه 1+5 چند روز پیش از اتمام موعد مذاکرات هسته‌ای تصریح شده در توافقنامه ژنو اعلام کردند با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در مذاکرات و باقی ماندن برخی موضوعات محل اختلاف تصمیم گرفته‌اند موعد مذاکرات را تا تاریخ 24 نوامبر (سوم آذرماه) تمدید کنند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.