عضو هیات رئیسه مجلس:

جهاددانشگاهی حرف اول را در فعالیت‌های علمی کشور می‌زند

جهاد دانشگاهي

نماینده مردم شیراز گفت: جهاددانشگاهی در برخی حوزه‌های علمی کارهای ماندگار و بی‌نظیری انجام داده است، به‌گونه‌ای که می‌توان گفت این نهاد انقلابی در فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی حرف اول را در کشور می‌زند.

ضرغام صادقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، ضمن تبریک سالروز تشکیل جهاددانشگاهی در 16 مرداد 1359 و با تدبیر حضرت امام(ره)، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پژوهشکده رویان و اقدامات تاثیرگذار انجام شده در موضوع سلول‌های بنیادین، تنها بخشی از فعالیت‌های علمی جهاددانشگاهی است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف علمی و تخصصی با بومی‌سازی دانش‌های نوین، اقدامات ارزنده‌ای را سامان داده است، گفت: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی نیز این نهاد اقدامات شایسته و قابل دفاعی انجام داده که نمونه این اقدامات، ایجاد سازمان‌های رسانه‌ای نظیر ایسنا و ایکنا است.

وی با تصریح اینکه تمام اقدامات و فعالیت‌های نهاد انقلابی جهاددانشگاهی در همه حوزه‌هایی که به آنها ورود داشته، قابل دفاع و تاثیرگذار است، گفت: جهاد دانشگاهی در حقیقت یک مولود اصیل انقلاب اسلامی است و موفقیت‌هایی که این نهاد کسب کرده، نشان از درایت و تیزبینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی دارد.

صادقی وجود باورمندی نزد جهادگران فعال در این نهاد را یکی از مهمترین عناصر در موفقیت جهاددانشگاهی برشمرد و گفت: این نهاد انقلابی علی‌رغم اینکه اعتبارات زیادی به آن اختصاص داده نمی‌شود، اما اقداماتش هم تاثیرگذار بوده و هم همسو با اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام عظمای ولایت هم نگاهی ویژه به نهادجهاددانشگاهی داشته و دارند، گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب از فعالیت‌های این نهاد رضایت کامل را داشته باشند بدیهی است که مردم هم قدردان دستاوردها خواهند بود.

انتهای پیام

کد N431383