روحانی: /1/

دولت به زودی لایحه‌ انجمن صنفی خبرنگاران را تهیه می‌کند/ برای مبارزه با شایعات خبرنگاران باید فعال باشند

دولت,چهارمحال و بختیاری

در زمینه رفاهی هم بیمه تکمیلی به عنوان هدیه روز خبرنگار در روز خبرنگار خواهد بود که این مساله را به وزرای ارشاد و کار ابلاغ می‌کنم که این موضوع را مد نظر قرار دهند و هدیه دوم، مربوط به آموزش رایگان کار فنی خبرنگاری است.

رئیس جمهور اعلام کرد: دولت به زودی لایحه‌ای مربوط به انجمن صنفی خبرنگاران تهیه می‌کند، تا این انجمن بتواند فعالیت کاری خود را آغاز کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص تشریح دستاوردهای سفر استانی خود به استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به فرا رسیدن روز خبرنگار گفت: من روز خبرنگار را به خبرنگاران محترم تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: آیین نامه اجرایی قانون شفاف‌سازی عملکرد دستگاه‌ها بعد از چندین سال توسط دولت تهیه و به زودی عملیاتی می‌شود که این آیین‌نامه می‌تواند کمک خوبی برای رسانه‌ها باشد.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اقدام دولت برای تهیه لایحه‌ای برای فعالیت انجمن صنفی خبرنگاران اظهار داشت: دولت به زودی این لایحه را تهیه می‌کند تا انجمن صنفی خبرنگاران بتواند فعالیتش را آغاز به کار کند و اگر تخلفی در این صنف صورت گرفت، این انجمن باشد که نسبت به آن تخلف اظهار کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه قانون فعلی مطبوعات نیاز به اصلاحاتی دارد، یادآور شد: دولت برای اصلاحات مورد نظر در این باره تلاش خود را خواهد کرد و قبل از ارائه این اصلاحات به مجلس آن را در اختیار کارشناسان و صاحب‌نظران می‌گذارد تا بتوانند از نظرات آنها جویا شود.

روحانی افزود: در زمینه رفاهی هم بیمه تکمیلی به عنوان هدیه روز خبرنگار در روز خبرنگار خواهد بود که این مساله را به وزرای ارشاد و کار ابلاغ می‌کنم که این موضوع را مد نظر قرار دهند و هدیه دوم، مربوط به آموزش رایگان کار فنی خبرنگاری است.

رئیس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی به موقع می‌تواند برای مردم مفید باشد تصریح کرد: اگر بخواهیم با شایعات مبارزه کنیم، راهش فعال شدن خبرنگاران و اطلاع‌رسانی دقیق به مردم است.

 

کد N431106