سرنگونی ام.اچ 17 با موشک هوا به هوا/ اوکراین متهم شد

اوکراین,مالزی

کوالالامپور- ایرنا - رسانه های مالزی روز پنجشنبه با استناد به داده های تحلیلگران آمریکایی احتمال دادند پرواز ام.اچ 17 توسط یک فروند موشک هوا به هوا مورد هدف قرار گرفته شده باشد.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه ˈنیو استریت تایمزˈ مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد تحلیلگران اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند پرواز ام.اچ 17 توسط یک فروند موشک هوا به هوا مورد اصابت قرار گرفته و نظامیان اوکراین در سرنگونی این هواپیما نقش دارند.

اطلاعات تحلیلگران آمریکایی، این تئوری محققان را که بوئینگ 777-200 مالزی با 298 سرنشین با یک فروند موشک هوا به هوا ساقط شده باشد را تقویت کرد.

برخی منابع نیز پیش از این تاکید داشتند ارتش اوکراین در جریان یک رزمایش، هواپیمای مالزیایی را به اشتباه در نزدیکی شهر دونتسک مورد هدف قرار داده است.

یک خبرگزاری غربی نیز اخیرا اعلام کرد جدایی طلبان اوکراین تحت حمایت روسیه در سرنگونی این هواپیمای مسافربری نقش ندارند و به نظر می رسد نیروهای دولتی اوکراین عامل این سقوط هستند.

البته اوکراین سرنگونی این بوئینگ توسط نیروهای نظامی این کشور را انکار می کند.

پرواز ام.اچ 17 با 298 سرنشین 26 تیرماه در شرق اوکراین و در نزدیکی مرز روسیه با یک فروند موشک سرنگون شد و جدایی طلبان و دولت اوکراین همدیگر را متهم به ساقط کردن این هواپیمای غیرنظامی می کنند.

آساق**1611
کد N431069