رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

تربیت مدافعان اندیشه ناب انقلاب اسلامی، رسالت مدارس صدرا است

سازمان تبليغات

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به رسالت اصلی مدارس علوم و معارف اسلامی گفت: اصلی‌ترین وظیفه مدارس صدرا، تربیت مدافعان اندیشه ناب انقلاب اسلامی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در پانزدهمین همایش مدیران دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی، اظهار کرد: بحث تربیت نیروی انسانی یکی از مطالبی است که انقلاب اسلامی به آن نیاز دارد.

وی افزود: انقلاب اسلامی در حقیقت یک انقلاب فرهنگی است؛ بنابراین برای بقای انقلاب نیاز به نیروی انسانی متدین، متشرع و مجاهد داریم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه "هر انقلاب و تحولی اگر نسبت به منابع انسانی خود توجه نکند، رو به نابودی خواهد بود"، اظهار کرد: برای ایجاد جامعه الگو، نیازمند نیروی انسانی تراز اول هستیم تا برای پاسداری از دین تلاش کنند.

خاموشی همچنین تاکید کرد: رشته علوم و معارف اسلامی یکی از چهار رشته اصلی شاخه نظری در آموزش و پرورش است که به تربیت نیروی انسانی برای انقلاب اسلامی می‌پردازد.

وی ادامه داد: ما باید در دبیرستان‌های معارف، مدافعان تفکر ناب اسلامی باشیم و اساساً رسالت رشته علوم و معارف اسلامی این است که فرهنگ اسلام را توسعه و گسترش دهد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه مدیران مدارس صدرا باید به وظیفه دینی خود درباره تربیت صحیح دینی دانش‌آموزان عمل کنند، گفت: اگر ما در این کار خلوص داشته باشیم، به نتیجه خواهیم رسید.

خاموشی با بیان اینکه "مدارس صدرا روزبه‌روز در حال گسترش و پیشرفت کمی و کیفی هستند"، ادامه داد: اجرای نظام 6 - 3 - 3 در آموزش و پرورش و اختصاص دو زمان سه ساله به دوره متوسطه، فرصت مناسبی برای تربیت نیروهای متعهد در مدارس صدرا به وجود آمده است.

وی در پایان، با اشاره به کشتار کودکان و دانش‌آموزان در غزه گفت: این در واقع جنگ علنی با فکر و مبارزه با انسان‌سازی است. هدف از این جنایت آن است که نسل جدید انقلابی فلسطین شکل نگیرد و بتوانند از این طریق، اهداف شوم خود را دنبال کنند.

انتهای پیام

کد N431028