واشنگتن، بغداد و اربیل به جنگ داعش می‌روند

تسنیم نوشت:

تلاش‌ها برای مقابله با داعش باعث اتحاد گروه‌های مختلف عراقی برای یافتن راهی به منظور سرکوب داعش شدند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه الرای؛ گروهک موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام "داعش" برخلاف انتظارها باعث شد، ظرف مدت چند روز کاری را که عراقی ها در عرض 11 سال نتوانستند در کنارهم محقق سازند را برای مردم عراق محقق کند، و عراقی ها بعد از گذشت 11 سال سرانجام باهم برای نابودی داعش متحد شدند.
منابع امنیتی عراقی به الرای کویت اعلام کردند: اتاق عملیات مشترک نظامی بین فرماندهان ارتش عراق در بغداد و فرماندهان نیروهای پیشمرگه در اربیل و نظامیان آمریکایی در واشنگتن تشکیل شد، تا با مشورت و برنامه ریزی اقدام به سرکوب داعش در عراق کنند.
این منابع امنیتی در ادامه اعلام کردند: اربیل و بغداد و واشنگتن اکنون برای نابودی داعش در عراق به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه برای نابودی آن استفاده از شیوه داعش است، شیوه‌ای که در برگیرنده حمله هم زمان و گسترده به چند نقطه در آن واحد است.
در این اتاق عملیات پیشنهاد شده برای جلوگیری از متمرکز شدن داعش به یک جبهه واحد همزمان نیروهای آمریکایی و عراقی و کُرد در مناطق مختلف با داعش مقابله کنند، از این رو داعش دیگر فرصت امداد رسانی و کمک به نیروهایش در جبهه های مختلف را از دست خواهد داد.
در این اتاق عملیات مشترک همچنین فرماندهان نظامی عراقی و کُرد و آمریکایی به این نتیجه رسیدند که گسترش و نفوذ داعش در بخش های مختلف عراق می تواند نقطه ضعف آن به شمار آید چرا که با توسعه یافتن حضور داعش در مناطق وسیع تری از عراق امکان ضربه زدن و پاکسازی اراضی عراق از وجود داعشی ها ساده تر خواهد بود.
این منابع امنیتی عراقی به الرای اعلام کردند: هم اکنون برای نیروهای حاضر در این اتاق عملیات تقسیم کار صورت گرفته به این صورت که نیروهای ارتش عراق باید از بغداد به سمت جنوب پایتخت تا منطقه اللطیفیه و جرف الصخر و المیامین که از چند سال قبل به عنوان پایگاهی برای تروریست ها به شمار می آمده پیشروی کنند و تمام این مناطق را پاکسازی نمایند.
در مرحله بعد نیروهای پیشمرگه وارد عمل می شوند، مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق در این باره اعلام کرد: نیروهای پیشمرگه کرد برای اولین بار از نقش دفاعی به نقش هجومی تغییر موضع داده اند و قصد ما از این پس مبارزه برای نابودی داعش است.

5252

کد N431018