"همکاری جاسوسی آمریکا و اسرائیل در جریان حمله به غزه"

آمريكا,اسراييل

یک سایت آمریکایی از حمایت این کشور از حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و همکاری سازمان امنیتی آمریکا با همتای اسرائیلی خود در جریان این حملات پرده برداشت.

یک سایت آمریکایی از حمایت این کشور از حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و همکاری سازمان امنیتی آمریکا با همتای اسرائیلی خود در جریان این حملات پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سایت آمریکایی "اینترسپت" در اسنادی که آن‌ها را منتشر کرد گزارش داد که آمریکا در حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه دست داشته و این اقدام با همکاری میان نیروهای امنیتی دو طرف صورت گرفته است.

این سایت در ادامه گزارش داد: آمریکا و هم‌پیمانان غربی آن نقش مهمی در حمایت مالی و تسلیحاتی و امنیتی از اسرائیل ایفا می‌کنند تا اسرائیل بتواند حملات خود را علیه نوار غزه و کشورهای منطقه انجام دهد.

این سایت آمریکایی تاکید کرد: آمریکا با سلاح و تجهیزات مربوط به رصد از اسرائیل حمایت کرده است و اسناد منتشر شده از سوی ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا از حمایت این کشور از حملات اسرائیل علیه نوار غزه پرده بر می‌دارد.

این سایت گزارش داد: براساس اسناد منتشر شده اسرائیل در سال‌های 2003 و 2004 بر سازمان امنیت ملی آمریکا فشار آورده تا با ایجاد سیستمی برای تقسیم اطلاعات جاسوسی خود با اسرائیل موافقت کند.

اسرائیلی‌ها همچنین خواهان دریافت صدها میلیون دلار برای تکمیل پروژه خود شده بودند.

این سایت در ادامه گزارش داد: سازمان جاسوسی آمریکا و اسرائیل با همکاری یکدیگر پول‌های زیادی را به جاسوسان اسرائیلی داده‌اند و سازمان جاسوسی آمریکا و انگلیس با سازمان‌های عربی از جمله اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین در زمینه‌های جاسوسی علیه فلسطین همکاری می‌کنند.

انتهای پیام

کد N430922