آماده باش سنگاپور برای مقابله با هکرهای روس/ بزرگترین سرقت تاریخ اینترنت

روس,هکر

کوالالامپور - ایرنا - سنگاپور روز پنجشنبه اعلام کرد هکرهای روسی که حدود یک میلیارد و 200 میلیون رمز عبور را از سراسر جهان به سرقت برده اند، تاکنون وارد سیستم های این دولت - شهر نشده اند.

به گزارش ایرنا، تیم واکنش اضطراری رایانه های سنگاپور در بیانیه ای اعلام کرد با مقامات آمریکا برای بررسی تحت تاثیر قرار گرفتن سنگاپور از این سرقت هکرها روس که بزرگترین سرقت تاریخ اینترنت نام گرفته مذاکره کرده اند.

سازمان های دولتی سنگاپور از روز چهارشنبه برای تشخیص امکان دسترسی غیرمجاز به سیستم های دولتی و داده ها در این دولت – شهر در حالت آماده باش قرار گرفتند.

هکرهای روسی توانسته اند حدود یک میلیارد و 200 میلیون رمز عبور کارت های اعتباری و اطلاعات محرمانه و شخصی کاربران را از حدود 420 هزار وب در سراسر جهان به سرقت ببرند.

شبکه خبری آسیا وابسته به سنگاپور اعلام کرد تیم واکنش اضطراری رایانه های این دولت - شهر از شرکت ها و مراکز دولتی درخواست کرده است اقدامات احتیاطی و امنیتی را برای مقابله با هکرها افزایش دهند.

تغییر منظم رمز عبور و استفاده از کلمات عبور متفاوت برای سایت هایی که حاوی اطلاعات حساس مالی، داده های بهداشتی و یا کارت اعتباری هستند توصیه تیم واکنش اضطراری رایانه های سنگاپور به مردم برای افزایش امنیت اطلاعات شخصی و محرمانه است.

آساق**1611
کد N430748