رئیس‌جمهور در بازدید از مجتمع فولاد چهارمحال و بختیاری:

فاز نخست فولاد چهارمحال و بختیاری، سال 94 افتتاح می‌شود

دولت

حسن روحانی با اشاره به ظرفیت و استعداد خوب کشور در حوزه فولاد گفت: با بهره‌برداری از این مجتمع سالانه یک میلیون تن فولاد خام تولید می‌شود و 10 درصد به تولید فولاد کشور اضافه خواهد شد.

رئیس‌جمهور در جریان بازدید از مجتمع فولاد چهارمحال و بختیاری، از افتتاح این مجتمع در سال 94 خبر داد و اظهار کرد: ان‌شاءالله فاز دوم مجتمع فولاد چهارمحال و بختیاری در سال 95 و فاز سوم نیز در سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی با اشاره به ظرفیت و استعداد خوب کشور در حوزه فولاد گفت: با بهره‌برداری از این مجتمع سالانه یک میلیون تن فولاد خام تولید می‌شود و 10 درصد به تولید فولاد کشور اضافه خواهد شد.

رئیس شورای عالی اقتصاد با تأکید بر اینکه "صنعت فولاد، صنعتی زیربنایی است و می‌تواند اشتغال و ارزش افزوده بالایی از طریق رشد صنایع پایین‌دستی و زنجیره‌ای ایجاد کند"، یادآور شد: چهارمحال و بختیاری از ظرفیت‌های طبیعی خوبی برخوردار است و نباید از مزیت‌های صنعتی استان غافل شد.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به احداث راه‌آهن اصفهان - سفیددشت - شهرکرد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این خط‌ راه‌آهن علاوه بر جابه‌جایی مسافران فلات مرکزی به جنوب، سالانه 55 میلیون تن بار جابه‌جا خواهد شد و موجب اتصال زنجیره تولید و توزیع صنایع فولاد و سایر صنایع خواهد شد و تحول عظیمی را در افق پیش‌روی استان خواهد گشود.

روحانی در همین رابطه اظهار کرد: با افتتاح این خط آهن، فاصله فلات مرکزی به جنوب کشور کاهش می‌یابد.

بر اساس این گزارش، مجتمع تولید فولاد چهارمحال و بختیاری از سال 1386 شروع شده و تاکنون 53 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیس‌جمهور در جریان بازدید از مجتمع تولید فولاد چهارمحال و بختیاری با توضیح کارشناسان و متخصصان در جریان روند پیشرفت و تکمیل این مجتمع تولیدی قرار گرفت.

کد N430673