ناتو در مورد تجمع بیست هزار نیروی روسیه در مرز اوکراین هشدار داد

روسیه,اوکراین

تهران،ایرنا- رویترز گزارش داد: ناتو روز چهارشنبه در شدیدترین هشدار خود در مورد احتمال تهاجم نظامی زمینی قریب الوقوع روسیه به اوکراین اعلام کرد که مسکو حدود 20 هزار نفر از نیروهای آماده رزم خود را در مرز اوکراین مسنقر کرده است.

به گزارش این خبرگزاری از بروکسل ، سازمان پیمان اتلانتیک شمالی افزود که روسیه با این اقدام ممکن است به بهانه ماموریت بشردوستانه به تجاوز علیه این همسایه اش دست بزند.

با توجه به تشدید درگیریها و تضعیف جدایی خواهان در هفته های پس از سرنگونی هواپیمای مسافربری مالزی بر فراز منطقه تحت کنترل جدایی طلبان ، روسیه طی هفته جاری در منطقه مرزی تمرینات نظامی اعلام کرد.

ˈ اوآنا لونگشکو ˈ سخنگوی ناتو در بیانیه ای که با پست الکترونیکی ارسال شد، گفت :ˈ ما قصد نداریم حدس بزنیم که چه در مخیله روسیه می گذرد ، ولی ما می توانیم ببینیم که روسیه چه کاری در منطقه انجام می دهد. و این مایه نگرانی شدید است .

ˈروسیه حدود 20 هزار نیروی آماده رزم خود را در مرز شرقی اوکراین مستقرکرده است . ˈ

وی گفت : مسکو می تواند از ˈ بهانه بشردوستانه یا ماموریت حفظ صلح برای اعزام نیرو به داخل شرق اوکراین استفاده کند. ˈ

مسکو در ماه مارس شبه جزیره کریمه اوکراین در دریای سیاه را به خود محلق کرد و کشور های غربی می گویند که روسیه به جدایی خواهانی که در ماه آوریل در شرق اوکراین قیام کرده اند ، کمک مالی و تسلیحاتی می دهد.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N430654