سرکرده داعش تهدید به اشغال کویت کرد

تسنیم نوشت:

سرکرده گروهک تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام " داعش " تهدید به اشغال کویت کرد تا به زعم خود این صورت از آمریکا انتقام بگیرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز؛ ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام " داعش " تهدید کرد،‌ برای گرفتن انتقام از آمریکا خاک کویت را اشغال می کند.
البته مراکز امنیتی کویتی که در حال پیگیری پایگاه های خبری منتسب به داعش در شبکه های ارتباطات اجتماعی هستند، وجود چنین اخباری منتسب به ابوبکر البغدادی در باره کویت و آمریکا را تایید کرده اند.
روزنامه " السوسنه " اردن هم با انتشار گزارشی در این رابطه اعلام کرد: ابو بکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام " داعش " که خود را خلیفه مسلمین در عراق اعلام کرده تهدید کرده است برای مبارزه با آمریکا حاضر است خاک کویت را اشغال کند.
این نشریه اردنی در ادامه این مطلب با انتشار این گزارش تحت عنوان : " البغدادی تهدید به اشغال کویت کرده است "اعلام کرد: ابوبکر البغدادی در صفحه تویتر شخصی خود تهدید کرده است ما با آمریکایی ها تسویه حسابی داریم،‌ اما اکنون نمی توانیم به آن جا برسیم از این رو کاری می کنیم تا آمریکایی ها خود به نزد ما بیایند، اگر کویت را اشغال کنیم حتماً آمریکایی ها خواهند آمد، در آن صورت است که با آمریکایی ها می جنگیم و انتقام خود را از آنها خواهیم گرفت.
در همین حین منابع امنیتی کویتی در وزارت کشور کویت هم در این رابطه اعلام کردند: حساب ها و صفحات شخصی تویتر مقامات داعش را رصد می کنیم، از این رو دریافته ایم که حامیان داعش در این شبکه های ارتباطات اجتماعی در صدد انجام فعالیت هایی هستند.
پایگاه های وابسته به داعش در روزهای اخیر اقدام به انتشار تصاویر و فیلم هایی کردند که گفته بودند این تصاویر مربوط به شخصی بنام ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در یکی از مساجد شهر موصل در شمال عراق در حال ایراد خطبه های نماز جمعه است.
داعش دو ماه قبل هم بعد از جدایی از سازمان تروریستی القاعده تشکیل دولت خلافت اسلامی را اعلام کرد و از تمام گروه های تکفیری دیگر خواست با این خلافت و ابوبکر البغدادی که خود را خلیفه مسلمین خوانده بیعت کنند که بسیاری از این گروه‌ها از تایید این امر خودداری کردند.
گروهک تروریستی دولت اسلامی در عراق و شام با نام اختصاری داعش در سال 2010 بعد از به هلاکت رسیدن ابوعمر البغدادی سرکرده قبلی داعش جایگزینی برای وی منصوب کرد.
در حمله مشترک نیروهای آمریکایی و عراقی ابو عمر البغدادی سرکرده قبلی داعش به اتفاق ابو ایوب المصری وزیر دفاع دولت اسلامی در عراق و شام در منطقه الثرثار در استان صلاح الدین در شمال عراق، به هلاکت رسیدند.
دولت اسلامی عراق و شام " داعش " 4 روز بعد از این واقعه در همان سال با صدور بیانیه ای ابوبکر البغدادی الحسینی القرشی را به عنوان سرکرده جدید داعش منصوب کرد.

5252

کد N430573