عضوشورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

حامیان گروههای تروریستی منطقه دنبال اسلام هراسی اند

گروههای تروریستی,ترقی

تهران- ایرنا-عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تروریست های تکفیری منطقه را دست ساز آمریکا و هم پیمانانش دانست تاکید کرد: حامیان گروههای تکفیری بدنبال اسلام هراسی،ممانعت از پیشروی انقلاب اسلامی، ایجاد ناامنی و بی ثباتی هستند.

حمیدرضا ترقی روز چهارشنبه درنشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: حزب موتلفه اسلامی،مرکز امور بین الملل را با هدف ارتباط با آزادی خواهان جهان و به منظور حمایت از مظلومان،مبارزه با نظام سلطه، تقویت انسجام و وحدت میان مسلمانان و همچنین بازسازی چهره ایران در جوامع بشری تاسیس کرد.

وی ادامه داد:تعاملات بین المللی بسیار مناسبی از لحاظ دیپلماسی حزبی با کشورهای مختلف همچون چین، مالزی، لبنان، سوریه داشته ایم.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد:حزب موتلفه در اتحادیه احزاب آسیا عضویت دارد و مشارکت فعالانه ای را در عرصه دیپلماسی عمومی داشته است.

ترقی در ادامه با بیان اینکه ما استقلال کشور را توهم نمی دانیم و معتقدیم که بدون وابستگی به غرب و شرق باید به پیشرفت های زیادی در عرصه های مختلف دست پیدا کرد، گفت:آنهایی که می گویند پیشرفت به غیر از استقلال میسر است اشتباه می کنند .

وی ادامه داد: عرصه سیاست خارجی صحنه نبرد توانمندی ها و محاسبات کشورها است و باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

**ساختار سازمان ملل متحول شود

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ساختار فعلی سازمان ملل و مجامع آن را در خدمت سیاست های توسعه طلبانه آمریکا و قدرتهای سلطه گر دانست و افزود: این سازمان ها با توجه به کارکردشان خاصیتی در دفاع از ملت ها ندارند؛ ساختار این سازمان ها باید متحول شود و از زیر سلطه قدرت های سلطه گر خارج شود .

**سیاست خارجی امام و رهبری سرلوحه قرار گیرد

ترقی در ادامه متاثر شدن سیاست خارجی جمهوری اسلامی از ایدئولوژی اسلامی به تبعیت از امام(ره) و رهبری را ویژگی بارز انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی دانست.

وی ادامه داد:آنچه درسیاست خارجی امام مورد تاکید قرار دادند و رهبری آن را تداوم دادند باید سرلوحه قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: عدم اعتماد و تکیه به غرب که سالها علیه جمهوری اسلامی و انقلاب خصومت ورزیده اند بدون تشدید تنش ها و با حفظ اقتدار ملی باید سرلوحه سیاست خارجی قرار گیرد.

**نرمش قهرمانانه باید به پیروزی ملت بینجامد

ترقی در ادامه به سیاست نرمش قهرمانانه از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت:باید اصل این سیاست به پیروزی ملت ایران، احقاق حقوق حقه ملت در فناوری هسته ای، حفظ استقلال کشور و لغو تحریم های ظالمانه بینجامد.

وی افزود: بهتر است گرایش به شرق و آسیا در سیاست خارجی به جای رویکرد غرب گرایانه ترجیح داده شود و روابط در حوزه های مختلف با کشورهای منطقه به نفع اقتصاد ما است.

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: ما باید با استفاده از فرصت بیداری اسلامی و ریاست جنبش عدم تعهد و تحولات کشورهای همسایه و با دیپلماسی عمومی بتوانیم برای اهداف جهانی تلاش کنیم.

ترقی ادامه داد:وزارت خارجه باید دیپلماسی ملی را جدی بگیرد و شبکه عظیم نهادهای مدنی و غیردولتی در این باره را تقویت کند؛ این دیپلماسی نباید متمرکز بر موضوع هسته ای شود.

**به تیم هسته ای اعتماد داریم

وی افزود:ماعلیرغم اعتماد به تیم هسته ای به نتیجه مذاکرات به دلایل گوناگون بی اعتماد هستیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: دولت نباید از شکست مذاکرات بهراسد چرا که همه می دانند شکست مذاکرات به دلیل زیاده خواهی آمریکا و دخالت اسراییل است.

ترقی تاکید کرد: البته معتقد به رها سازی مذاکرات هم نیستیم مگر آنکه طرف های مقابل این مذاکرات را به بن بست بکشانند.

وی اضافه کرد: بهتر است هر چه زودتر از سراب مذاکره خارج شویم و به راه حل داخلی برای رفع مشکلات تکیه کنیم چرا که ان جهت به نفع کشور است.

**گروههای تروریستی منطقه دست ساز آمریکا و صهیونیست ها هستند

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی در ادامه به شرایط منطقه و حضور گروههای تروریستی در عراق اشاره کرد و افزود: گروههای تروریستی داعش، النصره و طالبان دست ساز آمریکا، انگلیس، صهیونیسم و دولت های مرتجع منطقه هستند.

ترقی تصریح کرد: دشمنان اسلام با حمایت از این گروههای تروریستی به دنبال بی ثباتی، اختلال، اسلام هراسی، ناامنی، ممانعت از پیشروی انقلاب اسلامی،و کاهش توان کشورهای اسلامی هستند.

وی ادامه داد:باید با بنیانگذاران ، حامیان و تجهیز کنندگان این گروههای تروریستی مقابله کرد و همه مسلمانان باید در این باره اهتمام کنند.

**جنگ غزه ماهیت واقعی اسراییل را به اثبات رساند

این عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی ضمن ابراز تاسف از وقایع غزه گفت: جنگ غزه ماهیت واقعی اسراییل،غرب و نفاق برخی دولت های عربی را به اثبات رساند.

ترقی ادامه داد: اسراییل اکنون علیرغم همه حمایت های غربی و سازمانهای بین المللی به سوی شکست می رود و تنها راه حفظ این پیروزی نیروهای مقاومت مسلح شدن مردم کرانه باختری است.

سیام**7261**1058**1856
کد N430462