حبیبی در نشست با خبرنگاران:

موتلفه معتقد به پشتیبانی اصیل از دولت است/ از ورود فتنه گران به دولت جلوگیری شود

احزاب و تشکلها

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: نباید انتظار داشت که موتلفه مانند برخی گروه‌ها در تقابل با دولت یازدهم باشند؛ چراکه عده‌ای بی‌چون و چرا مداح دولت هستند و عده‌ای بی‌چون و چرا در حال چوب لای چرخ گذاشتنند و عده‌ای کاری به کار دولت ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در نشستی که صبح امروز که به مناسبت روز خبرنگار  برگزار شد، با تاکید بر اهمیت مسائل فرهنگی در کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری بار‌ها از دغدغه خود در مسائل فرهنگی گفتند و از آن با تعابیری همچون شبیخون فرهنگی، قتل عام فرهنگی و ... یادکردند.

حبیبی با تاکید بر خطرات دشمنان فرهنگی بر ملت ایران اظهار داشت: در کشور بعضی به مسائل فرهنگی توجهی ندارند،اما خود دشمن بار‌ها گفته است که با اسلام تقابل دارد، بار‌ها تاکید کرده است که با ایدئولوژی اسلام مشکل دارد، بنابراین چطور کسانی در داخل این مهم را درک نکرده‌اند؟

وی با اشاره به جنایات اخیر گروهک تروریستی داعش در عراق گفت: داعش کار گسترده و عمیق ضدفرهنگی در کشورهای اسلامی انجام می‌دهد، ما امروزه با این خطر مواجهیم که اعتقادات مردم مسلمان نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از نقاط جهان اسلام مورد تهاجم قرار گرفته است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: ما در موضوعات فرهنگی کمبود اسناد نداریم، بلکه چشم انداز ۲۰ ساله‌ای داریم که بایستی در این چشم انداز به مقوله فرهنگ توجه ویژه‌ای شود.

حبیبی ادامه داد: هر کسی که در کشور کار فرهنگی می‌کند، باید برنامه مهندسی فرهنگی در کشور را درک کرده باشند، البته متاسفانه نقشه مهندسی فرهنگی هم در دولت‌های گذشته و هم در دولت کنونی آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری با انتقاد از عملکرد مسئولان در حوزه فرهنگی تصریح کرد: در مصوبه عفاف و حجاب، با وجود تصویب 300 مولفه در بخش عفاف و حجاب که براساس آن 26 دستگاه مسئول اجرای این قانون شده، اما برخی دستگاه‌ها در رابطه با اجرای این مصوبه کاری نکره‌اند که این جای تاسف دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر رعایت اخلاق سیاسی از سوی مسئولان گفت: نخبگان سیاسی، اگر اخلاق را رعایت کنند، در موضوع امنیت و دفاع ملی دچار اشکال نخواهیم شد، البته این بداخلاقی‌ها در شکل بسیار زشت و خطرناکی در فتنه ۸۸ بروز کرد.

وی در ادامه به جنگ نرم دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره و خاطر نشان کرد: دشمنان ما در جنگ نرم سال‌ها علیه ما سلاح‌های فرهنگی بکار گرفته‌اند، اما برخی مسئولان از این مسئله غافل شده‌اند.

به گفته حبیبی در جنگ نرم تغییر در باور‌ها، تغییر در افکار مردم، تغییر در رفتار مردم و تغییر در ساختار فرهنگی پیش بینی شده است که در سال 88 با آن روبرو شدیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری محدودکردن حق و باطل و ایجاد فتنه‌های رنگارنگ را از مواردی برشمرد که در دستور کار دشمنان در جنگ نرم علیه ما قرار دارد و تصریح کرد: مهم‌ترین ابزار آنها تخریب حق و باطل به ویژه در مواردی که تشخیص آن مشکل باشد، بوده است، ابزاری که آنها در این جنگ علیه ما بکار گرفته‌اند از فضای مجازی و اینترنتی، علم و فناوری، سازمان‌های مردم نهاد تا دیپلماسی و هنر به اندازه کافی بوده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه سخنانش به موضع‌گیری‌های حزب موتلفه اسلامی نسبت به عملکرد دولت یازدهم پرداخت و گفت: حزب موتلفه اسلامی بنای خود را بر حمایت از دولت یازدهم قرار داده و ما معتقدیم که دولتی که رئیس جمهور آن از سوی مقام معظم رهبری تنفیذ می‌شود، همه موظف به پشتیبانی از وی هستیم.

وی چارچوب حزب موتلفه در پشتیبانی از دولت یازدهم را نقد منصفانه، حمایت حکیمانه، رصد هوشمندانه و همکاری برشمرد و تاکید کرد: از موتلفه نباید انتظار داشت که مانند برخی گروه‌ها در تقابل با دولت یازدهم باشد، چرا که عده‌ای بی‌چون و چرا مداح دولت هستند و عده‌ای بی‌چون و چرا در حال چوب لای چرخ گذاشتن و عده‌ای کاری به کار دولت ندارند، اما ما جزء گروه چهارم هستیم که معتقد به پشتیبانی اصیل از دولت است.

به گفته حبیبی پشتیبانی اصیل دولت بودن یعنی از دولت حمایت و پشتیبانی کردن به صورتی که هیچگاه حق انتقاد از آن را از خود سلب نکنیم.

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند صورت مسئله فتنه ۸۸ را پاک کنند، خاطر نشان کرد: فتنه ۸۸ درست پس از ۱۰ سال از فتنه ۷۸ در کشور شکل گرفت و تجربه ناموفق سال ۷۸ در سال ۸۸ بار دیگر تکرار شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: اگر فتنه ۸۸ در محدوده رقابت نامزد‌ها خلاصه شود، بزرگ‌ترین اشتباه است؛ چراکه این فتنه با هدف براندازی جمهوری اسلامی شکل گرفت و تمام اقدامات براندازی که در انقلاب‌های نارنجی بکار گرفته می‌شود در این فتنه بکار گرفته شد، تنها تفاوت آن رنگ سبز آن به جای نارنجی بود.

وی افزود: معتقدیم تا زمانی که نظام جمهوری اسلامی بر ارزش‌های خود پایبند است باید منتظر فتنه‌های آینده نیز باشیم، اگر غفلتی صورت بگیرد به ضرر کل مردم و انقلاب می شود.

حبیبی در ادامه به انتصابات دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: ما معتقدیم کفه اصلاح طلبان بسیار سنگین‌تر از اصولگرایان است، اما توصیه می‌کنیم که از ورود فتنه گران به دولت جلوگیری کنند که البته این مورد هم بسیار رعایت نشده است.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان با بیان اینکه مقابله و ریشه کن کردن فساد اقتصادی اگر صورت نگیرد اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد، تاکید کرد: در امور اقتصادی کار‌ها بایستی به مردم واگذار شود و سیاست گذار‌ها آن را کنترل کنند، معتقدیم این کنترل تاکنون عملیاتی نشده است.