برای دریافت دیدگاه‌های فعالان اجتماعی؛

پیش‌نویس قانون تشکل‌های اجتماعی مدنی وزارت کشور منتشر شد

دولت

پیش‌نویس قانون تشکل‌های اجتماعی مدنی که با هدف راهبردی «تعمیق و نهادینه کردن مشارکت مردم از طریق تشکل‌های اجتماعی در عرصه‌های اجتماعی» وضع شده است در پورتال وزارت کشور منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیش‌نویس قانون تشکل‌های اجتماعی مدنی به منظور دریافت نظرات و دیدگاه‌های فعالان اجتماعی و کلیه افرادی که علاقه‌مند هستند در تدوین نهایی این پیش‌نویس مشارکت کنند، در پورتال وزارت کشور منتشر شد.

پیش‌نویس قانون تشکل‌های اجتماعی مدنی به منظور تحقق ارزش‌های بنیادین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر تأمین آزادی‌ها و حق مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت اجتماعی خود وضع شده است.

همچنین اجرایی کردن سیاست‌های کلی نظام، سند چشم‌انداز بیست ساله و اصول سیاست‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تحکیم الگوی مردم‌سالاری دینی، نواندیشی و پویایی فکری و اجتماعی، بسترسازی و ایجاد و توسعه ظرفیت‌های لازم در امور اجتماعی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی از دیگر اهداف این پیش‌نویس است.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، این قانون با هدف راهبردی «تعمیق و نهادینه کردن مشارکت مردم از طریق تشکل‌های اجتماعی در عرصه‌های اجتماعی» وضع شده است.