غرویان:

به نام «فداییان رهبر» جلوتر از رهبری می‌روند

انصار حزب‌الله,محسن غرويان

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن غرویان معتقد است که در صورت باز شدن راه برای جریان‌های خودسری چون انصار حزب‌الله، در جامعه هرج و مرج ایجاد شده و سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به بیانیه‌های انصار حزب‌الله در مورد حضور گشت‌های ویژه امر به معروف و نهی از منکر و خطر فعالیت مجدد گروه‌های خودسر به «انتخاب» گفت: مقام معظم رهبری با هشدارهایی که داده‌اند افراطیون را نسبت به انجام کارهای افراطی و خلاف قانون نهی شدید کرده‌اند.

وی افزود: به هر حال کشور دارای نظم و قانون است و هرج و مرج نباید اتفاق بیفتد چون اگر راه برای گروه‌های خودسر و هرج و مرج‌طلب باز شود سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و به همه ملت ضرر خواهد رسید.

این استاد حوزه اضافه کرد: کسانی که خود را پیرو ولایت و ذوب در آن می‌دانند و مدعی بصیرت هستند، باید رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و دست به کارهای خلاف قانون نزنند.

وی با بیان اینکه هر مسئله‌ای در مملکت قانون خاص خود را دارد، گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند کسانی که می‌گویند قانون را قبول ندارند، بدانند که قانون نیز آنان را قبول ندارد. بنابراین همه گروه‌هایی که ادعای پیروی از مقام معظم رهبری را دارند، باید در چارچوب قوانین و مقررات کشور اقدام کنند.

غرویان در ادامه، اقدامات اخیر گروه‌های تندرو را در جهت عصبانی کردن و عرض اندام در مقابل رئیس‌جمهور دانست و گفت: اینها کسانی هستند که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را برنمی‌تابند و روحیه اطاعت از قانون و رای ملت را ندارند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد حق‌الناس بودن رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: رعایت حق‌الناس همین است که همه اقدامات در چاچوب مقررات کشوری و آنچه که دولت مورد تایید و تنفیذ رهبری مجاز می‌داند صورت بگیرد.

وی با اشاره به تلاش انصار حزب‌الله برای حضور مجدد در کشور گفت: کاملا پیداست که این حرکت‌های سیاسی و تحریک‌آمیز در جهت ایجاد تشنج و تفرقه در ملت است. مقام معظم رهبری به شدت با این مسائل مخالفند. ایشان در خردادماه گفتند که قدرت برخاسته از رای ملت محترم است و هرگونه مخالفت با آن حرام شرعی است، بنابراین هرگونه حرکت و اقدام خلاف قوانین و مقررات دولتی و حکومتی خلاف شرع و حرام بیّن است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اخیرا یکی از افراطیون گفته است که ما حتی از مقام معظم رهبری جلوتر حرکت می‌کنیم و اسم این را گذاشته است «فدای رهبری شدن» و «دفاع از رهبری». اینها به خود اجازه می‌دهند که حتی جلوتر از مقام معظم رهبری حرکت کنند و در توجیه آن می‌گویند «می‌خواهیم فدایی باشیم» و اقدام خود را فداکاری می‌نامند. این گروه‌ها خطر بسیار بزرگی به شمار می‌آیند چراکه اگر این باب باز شود که ما احتیاج به قانون و وزارت کشور نداریم، آن وقت همه اینها زیر سوال می‌رود و هرج و مرج زیاد می‌شود.

این استاد حوزه تصریح کرد: این حرکت‌ها کاملا برخلاف عقل، شرع، دین، اخلاق و مصالح ملی است.

وی همچنین ورود گشت‌های انصار حزب‌الله به حوزه امر به معروف و نهی از منکر را مضر دانست و گفت: این اقدامات اصلا نتیجه عکس دارد. وقتی به حضرت امام خمینی خبر دادند که چنین حرکات تندی می‌شود، گفتند خود این کسانی که این اقدامات تند را انجام می‌دهند، بگیرید و تنبیه کنید. بنابراین این اقدامات خلاف منویات امام و رهبری است و نتیجه عکس دارد.

این استاد حوزه گفت: همه عقلای قوم، نمایندگان مجلس و خبرگان باید در برابر این اقدامات خودسرانه موضع بگیرند.

انتهای پیام

کد N430283