معاون فرهنگی اوقاف کشور:

اولین جشنواره فرهنگی‌ - هنری امامزادگان برگزار می‌شود

سازمان اوقاف

معاون فرهنگی سازمان اوقاف گفت: اولین جشنواره فرهنگی هنری امامزادگان، به شکل کشوری در ایام دهه کرامت برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی در جلسه شورای هماهنگی ستاد دهه کرامت کشور در شیراز، تصریح کرد: این جشنواره با هدف آغاز یک حرکت مستمر برای تولید آثار فاخر هنری در رشته‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه طی 4 سال اخیر در مجموعه سازمان اوقاف برنامه‌ریزی برای تکریم و بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه با جدیت دنبال شده است، یادآور شد: روز 5 ذی‌قعده به عنوان روز تکریم امامزادگان نام‌گذاری شده و بر این اساس در سال‌های گذشته همایش‌های امامزادگان در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور برگزار شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته اولین کنگره بین‌المللی امامزادگان در استان اصفهان برگزار شد، گفت: کنگره ملی «حضرت بی‌بی حکیمه» در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد، کنگره «حضرت هلال‌بن علی» در آران و بیدگل استان اصفهان و سومین کنگره به‌صورت مشارکتی با مجموعه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تولیت حرم حضرت حسین‌موسی‌الکاظم(ع) طبس را امسال برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در یک هزار و 550 امامزاده کشور نمایشگاه دهه کرامت برگزار خواهد شد، گفت: در نزدیک به 2 هزار امامزاده و بقعه متبرکه در نقاط مختلف جشن‌های دهه کرامت برگزار می‌شود.

شرفخانی از راه‌اندازی پورتال جامع امامزادگان و بقاع متبرکه به‌عنوان یک حرکت مطلوب در سازمان اوقاف یاد و اضافه کرد: در کشور حدود 8 هزار و 51 بقعه امامزاده داریم اما اطلاعاتی از این امامزادگان در یک مجموعه پورتال و کتاب جمع آوری نشده است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه 4 جلد کتاب علمی پژوهشی جهت نقش فرهنگی و اجتماعی امامزادگان با عنوان «چنان دری گشوده به بهشت» و «امامزادگان تجلی‌گاه قدسی» طراحی شده است، گفت: در ایام دهه کرامت کتاب قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه، برای هر امامزاده آماده می‌شود.

انتهای پیام

کد N430205