واکنش یک حزب اصلاح طلب به بی‌توجه خواندن اصلاح‌طلبان به احکام اسلام توسط علی مطهری

نسیم نوشت:

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات به نامه علی مطهری واکنش نشان داد.

محمدزارع فومنی طی نامه‌ای به مطهری نوشت: نامه‌ شما به شهردار تهران در مورد طرح تفکیک جنسیتی و بی توجهی به همه اصلاح‌طلبان در خصوص عدم اعتقاد به اصل حجاب دور از انتظار بود.

محمدزارع فومنی، دبیر کل حزب مردمی اصلاحات طی نامه‌ای به اظهارات علی مطهری درخصوص اعتقادات اصلاح‌طلبان به اصل حجاب که در نامه‌ای به شهردار تهران آمده بود اعتراض کرد که متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای علی مطهری
با سلام و تحیات
ضمن عرض خسته نباشید اینجانب مواضع حضرتعالی در دفاع از حقوق شهروندی را تحسین می‌نمودم ولی متاسفانه نوشتن نامه‌ای به شهردار محترم در مورد تفکیک جنسیتی و بی توجهی به همه اصلاح‌طلبان در خصوص عدم اعتقاد به اصل حجاب برای اینجانب دور از انتظار بود. این قضاوت ناعادلانه امیدها را بسی ناامید کرد.

امید است که انشالله در آینده با تامل و تعمق بیشتری در این گونه موارد بحث و اظهار نظر فرمایید.

گفتنی است علی مطهری در نامه خود به شهردار تهران با اعلام حمایت از طرح «تکریم بانوان» شهرداری تهران نوشت: شهید آیت‌الله مطهری در کتاب «مسئله حجاب» می‌گوید (نقل به مضمون) وقتی دقت می‌کنیم می‌بینیم بیشتر، این مردان شکارچی هستند که از آزادی زن به معنی اختلاط و بی‌بند و باری او دفاع می‌کنند، چون می‌بینند اگر اصول عفاف رعایت شود دیگر نمی‌توانند از زنان مختلف با هزینه ناچیز کام برگیرند. روشن است که ما نمی‌خواهیم مخالفان این طرح را به چنین نیتی متهم کنیم بلکه آن‌ها نیت خیر دارند ولی چون دچار تجددگرایی افراطی شده و می‌خواهند اسلام را باب طبع زمان کنند و فکر می‌کنند زمان برخی از احکام اسلام گذشته است چنین سخنانی می‌گویند و این مشکل اساسی اکثر «اصلاح‌طلبان» است که توجه کافی به اینگونه احکام اسلام ندارند.

 

17503

کد N430155