نمایندگان حزب مخالف کامبوج رسما سوگند یاد کردند

اعضای حزب مخالف "نجات ملی کامبوج" به عنوان قانون‌گذاران مجمع ملی رسما سوگند یاد کرده و به بن‌بستی که در نتیجه ادعای تقلب در انتخابات سراسری سال گذشته میلادی به وجود آمده بود، پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "سام رینسی" رهبر حزب مخالف نجات ملی کامبوج به همراه 54 تن دیگر از هم حزبی‌هایش در مقابل نورودم سیهامونی، پادشاه کشورشان در قصر پادشاهی سوگند یاد کردند.

اعضای حزب مخالف نجات ملی کامبوج پس از دستیابی به توافقی با هان سن، نخست‌وزیر کامبوج و حزب مردم وی در خصوص اصلاحات سیاسی و تقسیم سمت‌های رهبری در کمیته‌های مجمع ملی موافقت کردند تا کار خود را آغاز کنند. دیگر احزاب در مجمع ملی هیچ کرسی ندارند.

دولت خودکامه هان سن به مدت سه دهه است که زمام امور کشور را به دست دارد و به خاطر ارعاب شدید مخالفان معروف شده است. نمایش قدرت مخالفان در انتخابات سال گذشته میلادی کامبوج بزرگترین چالش این سال‌ها برای هان سن محسوب می‌شود.

مخالفان، کمیته انتخابات ملی را به ناکامی در انجام وظیفه خود به صورت عادلانه و مناسب در انتخابات سال گذشته میلادی متهم کرده‌اند اما در اقدامی حیرت‌آور، دو حزب مذکور درچند روز گذشته پانگ چهیو کک، رئیس گروه حقوق بشر محلی "لیکادهو" را برای کرسی بی‌طرف کمیته انتخابات منصوب کردند.

این فعال 71 ساله بیش از 20 سال است که یکی از منتقدان دولت هان سن محسوب می‌شود و کمک کرده تا سازمانش به یک دیدبان موثر و محترم تبدیل شود.

حزب هان سن در مجمع ملی که قرار است روز جمعه کار خود را آغاز کند، 68 کرسی دارد. قانون‌گذاران قرار است رئیس این مجمع و معاون رئیس به اضافه روسای 10 کمیته دیگر را انتخاب کنند.

انتهای پیام

کد N430061