آموزش 6500 مددجو در کانون اصلاح و تربیت

سیاسی

۶۵۰۰ مددجو در کانون‌های اصلاح و تربیت و بند جوانان و نسوان زندان‌های کشور تحت آموزش‌های مختلف جمعیت هلال احمر قرار گرفتند.

به گزارش سرویس«انتظامی»خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر لله گانی، معاون دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر صبح امروز در کارگاه آموزشی کانون‌های بشردوستانه سازمان زندان‌ها، گفت: طبق آمار موجود ۷۵ کانون بشردوستانه توسط سازمان جوانان و هلال احمر در زندان‌ها و کانون‌های اصلاح و تربیت سراسر کشور راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: ما آماده‌ایم تا در هر زندانی که از ما بخواهند کانون بشردوستانه افتتاح کنیم.

به گفته معاون دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر اعضای کانون‌های بشردوستانه مستقر در زندان‌ها و مراکز اصلاح و تربیت را جوانان هلال احمر تشکیل می‌دهد و تاکنون موفق به آموزش ۶۵۰۰ مددجو شده است.

وی مددجویان آموزش‌دیده را در حال حاضر در کانون اصلاح و تربیت و بند جوانان و نسوان زندان‌های کشور عنوان کرد و گفت: آموزش‌هایی از قبیل کمک‌های اولیه، آموزش مراحل امداد و نجات و برگزاری الگوهای آموزشی تفریحی از جمله فعالیت‌های انجام شده توسط کانون‌های بشردوستانه است.

تمدید همکاری های مشترک هلال احمر و سازمان زندان ها

همچنین در ادامه برنامه ربیعی معاون پژوهشی سازمان زندان‌ها با تشکر از فعالیت جوانان هلال احمر در کانون‌های بشردوستانه گفت: آموزش مددجویان قدم‌ مؤثری برای اصلاح آنها است.

معاون دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر افزود: جوانان هلال احمر در راستای وظایف و فعالیت‌های خود موضوع آموزش و توانمندسازی مددجویان را در دستور کار قرار داده‌اند و کودکان و نوجوانان حاضر در کانون‌های اصلاح و تربیت را آموزش داده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد: تا تفاهمنامه بین میان سازمان زندان‌ها و جمعیت هلال احمر برای سال‌های آینده نیز تمدید شود.

انتهای پیام

کد N430035