اعلام همبستگی ایران،عمان،ازبکستان و ترکمنستان با مردم غزه

سفر ظریف به عمان

تهران-ایرنا- وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، عمان، ازبکستان و ترکمنستان پس از پایان نشست چهار جانبه همکاری های ترانزیتی در بیانیه ای ضمن محکوم کردن تجاوزارت رژیم صهیونیستی ،با مردم غزه اعلام همبستگی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، کشورهای یادشده در این نشست که امروز (چهارشنبه) به منظور مشورت های مستمر در جهت توسعه روابط اقتصادی و تجاری از طریق ایجاد یک کریدور حمل و نقل در مسقط برگزار شد، بر تصمیم خود برای اجرایی کردن این پروژه حیاتی در خدمت به توسعه اقتصادی در کشورهای چهار گانه تاکید کردند.

چهار کشور جمهوری اسلامی ایران،عمان، ترکمنستان،ازبکستان همچنین همبستگی خود را با مردم غزه اعلام کرده و با رد تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه از کوشش های بین المللی برای رسیدن به یک آتش بس تمجید کردند.

کشورهای شرکت کننده در این نشست، به برخورداری از حق حیات با کرامت برای مردم غزه و دسترسی بدون قید و شرط آنان به حقوق اولیه انسانی و سیاسی و همچنین رفع محاصره از فرودگاه و راه های زمینی و دریایی غزه تاکید کردند.

محمدجواد ظریف به منظور حضور در نشست چهار جانبه همکاری های ترانزیتی ایران، عمان، ترکمنستان و ازبکستان در حال حاضر در مسقط به سر می برد.

رییس دستگاه دیپلماسی در این نشست گفت: اجرایی شدن موافقتنامه ترانزیت موسوم به عشق آباد آغازی مبارک برای افزایش همکاری های عملیاتی بین کشورهای عضو موافقتنامه خواهد بود.

سیام**9173** 1418
کد N429848