حبیبی: از دولت پشتیبانی کرده اما حق انتقاد را از خود سلب نمی کنیم

دولت,حزب موتلفه اسلامي

دبیر کل حزب موئتلفه اسلامی با اشاره به نحوه تعامل این حزب با دولت یازدهم اظهار کرد: ما با دلسوزی با اصل انقلاب معتقد به پشتیبانی اصولی از دولت هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موئتلفه اسلامی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار حزب موتلفه اسلامی با بیان این‌که باید توجه مسئولان امور فرهنگی به ویژه مسئولان دولتی به مباحثی که مقام معظم رهبری سال‌های گذشته مطرح کردند، باشد گفت: مقام معظم رهبری بیست سال پیش مباحثی تحت عناوین شبیح خون فرهنگی، تهاجم فرهنگی و قتل عام فرهنگی مطرح کردند که امروز این گونه احساس می شود برخی از مسئولان فرهنگی به ویژه مسئولان دولتی توجهی کافی به این موضوعات ندارند.

دبیر کل حزب موئتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: امروز فضایی ایجاد شده است که گویا ما هیچ دشمنی درعرصه فرهنگی نداریم این درحالی است که توهم نبودن دشمن در عرصه فرهنگی توهمی بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مورد داعش، اظهار کرد: ما امروز با این خطر مواجه هستیم که اعتقادات مقدس مردم مسلمان جهان اسلام مورد هجمه قرار داده شده است.

حبیبی با اشاره به اسناد فرهنگی کشور خاطر نشان کرد: امروز با توجه به مطالب فرهنگی که در چشم انداز بیست ساله کشور مطرح شده و همچنین نقش مهندسی فرهنگی کشور ما در موضوع فرهنگی با کمبود اسناد مواجه نیستیم، اما معتقدیم که در دولت های گذشته و هم در دولت فعلی آنچنان که باید این اسناد مورد توجه قرار نگرفته است.

دبیر کل حزب موئتلفه اسلامی با تأکید بر این‌که در جنگ نرم چند تغییر پیشبینی شده است که باید در جوامع اسلامی اعمال شوند اظهار کرد: دشمنان در جنگ نرم قصد تغییر در باورها ، افکار مردم ، رفتار آنها و همچنین ساختار فرهنگی کشور را دارند. در جنگ نرم دشمن با مخلوط کردن حق و باطل و ایجاد فتنه های رنگی به گونه ای عمل می کند که تشخیص حق و باطل نه تنها برای مردم، بلکه در مواردی برای نخبگان کشور امکان‌پذیر نیست.

حبیبی در بخشی دیگر از صحبت‌های خود با تاکید بر ضرورت رعایت اخلاق سیاسی از سوی نخبگان و فعالان سیاسی کشور، اظهار کرد: نخبگان سیاسی که وارد فضای کار سیاسی می شوند چنانچه ارزش‌های اخلاقی را رعایت نکنند می‌تواند موضوعات مربوط به امنیت ملی و منافع ملی کشور را دچار مشکلاتی کند.

وی با اشاره به نحوه تعامل حزب موئتلفه اسلامی با دولت یازدهم اظهار کرد: بنای ما پشتیبانی از دولت یازدهم است ما معتقدیم دولتی که از سوی رهبری حکم تنفیذ می گیرد همه موظف به پشتیبانی از آن هستند ما بنایمان بر این است که ضمن نقد دلسوزانه حمایت حکیمانه و رصد هوشمندانه با دولت همکاری داشته باشیم؛ چرا که ما نه مانند گروه‌هایی هستیم که بی چون چرا مداحی دولت را می کنند و نه همچون گروه‌های دیگر به دنبال چوب لای چرخ گذاشتن دولت هستیم.

وی تاکید کرد ما برخلاف دسته سوم که کاری به کار دولت ندارند، با دلسوزی برای اصل نظام و انقلاب معتقد به پشتیبانی اصولی از دولت هستیم.ما در این نوع پشتیبانی بنایمان را بر این می گذاریم که دولت موفق می شود. ما در این روش با دولت همکاری می کنیم اما هیچ گاه حق انتقاد را از خود سلب نمی کنیم.

این فعال سیاسی در ادامه با اشاره به حوادث انتخابات سال 88 اظهار کرد : امروز عده ای در تلاش اند که صورت مسئله فتنه 88 را پاک کنند این در حالی است که این فتنه ده سال پس از فتنه 78 در کشور شکل گرفت.

وی با بیان این‌که چنانچه بخواهیم شکل‌گیری فتنه سال 88 را محدود به رقابت های نامزدهای انتخابی کنیم، بزرگترین اشتباه را انجام داده‌ایم، اظهار کرد: فتنه 88 برای براندازی جمهوری اسلامی شکل گرفت، در این حوادث تمام لوازم براندازی که در انقلاب‌های به اصطلاح نارنجی استفاده می شد به رنگ سبز تبدیل شده بود.

حبیبی در ادامه با بیان این‌که ما باید منتظر شکل‌گیری فتنه های آینده نیز باشیم اظهارکرد: تا زمانی که بر روی شعارهای خود در جمهوری اسلامی پایبندی نشان می دهیم، باید منتظر شکل‌گیری فتنه های آینده نیز باشیم.

دبیر کل حزب موئتلفه اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود به انتصابات دولت یازدهم اشاره کرد و با بیان این‌که در انتصابات دولت کفه انتصابات به نفع اصلاح طلبان است، گفت: توصیه ما به دولت این است که اگر قرار است در انتصابات دولت کفه به نفع اصلاح طلبان سنگین تر شود، باید از ورود فتنه گران جلوگیری شود.

حبیبی در ادامه به بیان بخشی از مواضع حزب موئتلفه در حوزه اقتصادی پرداخت و گفت: به نظر ما مهمترین موضوع کشور در بحث اقتصادی مقابله با کسری بودجه است؛ چرا که ما شاهد تبعات سوء هستیم که از کسری بودجه نتیجه می شود.

وی همچنین با تأکید بر لزوم توجه دولت به موضوع تولید در کشور اظهار کرد: دولت باید با نگاه تأمین نیازهای داخلی و توسعه بازار صادراتی بر موضوع تولید توجه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش ایسنا دبیر کل حزب موئتلفه اسلامی در ابتدای این مراسم با تبریک به مناسب روز خبرنگار اظهار کرد: معتقدیم که خبرنگاران خدمتگذاران نظام هستند و تقدیر از آنها حداقل کاری است که یک تشکیلات حزبی می تواند انجام دهد.

انتهای پیام

کد N429730