مقر جدایی طلبان توسط نیروهای دولت اوکراین بمباران شد

حمله هوایی

تهران- ایرنا- نیروهای دولت اوکراین روز چهارشنبه برای اولین بار مقر جدایی طلبان در شهر شرقی دونتسک را از هوا بمباران کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دونتسک، مقامات محلی در دونتسک با تایید خبر حمله هوایی نیروهای دولتی به این شهر اعلام کردند تا کنون خبری از تلفات احتمالی این حمله وجود ندارد.

شورای شهر دونتسک افزود: منطقه ˈکالینینسکیˈ تمام دیشب شاهد بمباران هوایی از سوی دولت اوکراین بوده است...اما هنوز گزارشی از کشته شدن غیرنظامیان نداریم.

در حالیکه درگیری نیروهای دولت اوکراین با جدایی طلبان در شرق این کشور طی روزهای گذشته افزایش یافته و طی هفته جاری به کشته شدن 10 غیرنظامی در شهر شرقی ˈلوهانسکˈ منجر شده است، نخست وزیر لهستان روز چهارشنبه گفت دلایلی وجود دارد که نشان می دهد تهدید مداخله مستقیم نظامی روسیه در اوکراین طی چند روز گذشته افزایش یافته است.

ˈدونالد تاسکˈ نخست وزیر لهستان طی نشست خبری افزود: ما دلایلی داریم و در چند ساعت گذشته اطلاعاتی به دست ما رسیده که نشان می دهد خطر مداخله مستقیم نظامی روسیه در اوکراین اکنون بسیار بیشتر از چند روز قبل است.

روابط روسیه و اوکراین در پی برکناری ˈویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری پیشین این کشور بعد از اعتراضات مردمی در ماه نوامبر گذشته (آذر 1392) به دلیل امضا نکردن توافق تجاری توسط وی با اتحادیه اروپا، الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه و سلسله حوادث مرتبط با فعالیت جدایی طلبان در شرق اوکراین به شدت تیره شده است.

اوکراین، روسیه را به حمایت مالی و تسلیحاتی از جدایی طلبان طرفدار روسیه متهم می کند، اتهامی که مسکو آن را رد کرده است.

اروپام**9157**1485** 1583
کد N429540