تاکید ایران بر حمایت قاطع از دولت، ملت و ارتش لبنان

پیام,ارتش لبنان

بیروت – ایرنا - « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان بعدازگفت وگوی تلفنی دیروز( سه شنبه) با سپهبد « جان قهوجی» فرمانده ارتش لبنان ، در پیامی به وی بر حمایت قاطع و همه جانبه ایران از دولت ، ملت و ارتش مقاوم و شجاع لبنان تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در این پیام آمده است: حوادث اخیر شهرک عرسال بیانگر توطئه خطرناکی است که وحدت و انسجام ملت لبنان و تمامیت ارضی این کشور را نشانه رفته است.

سفیر ایران ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از نیروهای شجاع و غیور ارتش لبنان در مبارزه با گروه های تروریستی در عرسال و ابراز همدردی با خانواده های شهدا، مجروحین و مفقودین، حمایت قاطع و همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از دولت، ملت و ارتش مقاوم و شجاع لبنان را اعلام کرده است.

در پیام سفیر ایران به فرمانده ارتش لبنان خاطرنشان شده است: اقدامات گروه های تروریستی به نام اسلام در قتل مردم بی گناه و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم، نشان دهنده آن است که آنان هیچ شناخت درستی از دین مبین اسلام ندارند؛ چراکه دین مبین اسلام همچون سایر ادیان الهی از جمله دین مسیحت، همواره بر رحمت و رافت و مهربانی با دیگران تاکید کرده است.

فتحعلی در پایان این پیام برای شهدای غیور ارتش لبنان، رحمت الهی و مغفرت و برای مجروحین شفای عاجل و برای خانواده های آنان صبر و شکیبایی مسالت و ابراز امیدواری کرده است سربازان شجاع ارتش لبنان که در اسارت گروه های تکفیری هستند، صحیح و سالم نزد خانواده هایشان بازگردند و هرچه سریع تر آرامش به همه مناطق لبنان بازگردد.

خاورم ** 1324
کد N429405