تاکید فرمانده ایساف بر همکاری افغانستان و پاکستان در مقابله با تروریسم

فرمانده جدید نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان، حملات ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی را گامی در "مسیر صحیح" خواند و بر لزوم تداوم چنین اقداماتی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته پایگاه خبری داون، ژنرال جان اف. کمپبل، معاون رئیس ستاد ارتش آمریکا در گفتگوی خبری پنتاگون همچنین بر لزوم ادامه همکاری میان افغانستان و پاکستان برای شکست شبه‌نظامیان تاکید کرد. وی افزود: افغانستان و پاکستان باید برای حذف تروریسم که مردم آن‌ها و روش زندگی آن‌ها را تهدید می‌کند، همکاری کنند.

سنای آمریکا هفته گذشته کمپبل را به عنوان فرمانده جدید نیروهای بین‌المللی کمک به برقراری امنیت (ایساف) و نیروهای آمریکایی تایید کرد و وی قرار است اواخر ماه جاری میلادی به افغانستان برود. وی در این نشست خبری گفت: شبه‌نظامیان مرتبا در مرز افغانستان و پاکستان در تردد هستند و این روند در شرایطی متوقف می‌شود که کابل و اسلام آباد تلاش‌های خود را برای ریشه‌کن کردن آنها افزایش دهند.

این ژنرال آمریکایی همچنین ابراز امیدواری کرد تا با امضای توافقنامه همکاری دو جانبه میان کابل- واشنگتن نیروهای آمریکایی بتوانند در افغانستان بمانند. وی در سخنانی مدعی شد که حضور آمریکایی‌ها باعث ثبات در افغانستان می‌شود و 99 درصد از مردم افغان می‌خواهند که آن‌ها در کشورشان بمانند.

انتهای پیام

کد N429316