مفتی قدس کوتاهی امت اسلامی را در حمایت از قدس غیرقابل قبول خواند

فلسطين

مفتی قدس اعلام کرد: عذرخواهی امت اسلامی که در انجام وظیفه خود در حمایت از مسجد الاقصی و محافظت از آن مقابل حملات دشمنان کوتاهی کرده‌اند، قابل قبول نیست و اکنون زمان آن فرا رسیده که این امت برای حمایت از قدس و مردم فلسطین، تمام تلاش خود را بکنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، محمد حسین، مفتی قدس اظهار کرد: امت اسلامی باید مقابل مسئولیت‌های خود پاسخگو باشند چرا که خداوند سبحان و تعالی اقداماتشان را در دنیا و آخرت محاسبه خواهد کرد و اگر آنان در حمایت از مردم کار خیری انجام داده باشند، امت و تاریخ در آخرت برای آن‌ها شهادت خواهد داد.

وی تاکید کرد: اسرائیل باید حداقل به قوانین بین‌المللی پایبند باشد و این رژیم نباید از محدوده قوانین تعیین شده بین‌المللی پا را فراتر بگذارد.

وی افزود: اسرائیل در مقدسات و اراضی مردم فلسطین مداخله می‌کند و با نقض قوانین تمامی خطوط قرمز را زیر پا می‌گذارد.

شیخ حسین از تمامی امت اسلامی خواست تا به منظور حمایت و محافظت از مقدسات توجه ویژه‌ای به قدس شریف داشته باشند. به ویژه آن هم در زمانی که رژیم صهیونیستی هیچ توجهی به مقدسات و آزادی مردم ندارد، به حقوق انسان‌ها احترام نمی‌گذارد و به آن‌ها اجازه برگزاری مراسم عبادی خود را نمی‌دهد. امروز تمام جهان شاهد هستند که دشمنان فلسطین نمازگزاران را به مسجد راه نمی‌دهند و آشکارا به ظلم و تجاوز خود ادامه می‌دهند.

مفتی قدس نسبت به اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و تلاش‌هایش برای یهودی سازی و محاصره قدس از سالیان دور هشدار داده است.

وی تصریح کرد: مسجد الاقصی تنها برای فلسطینیان و تنها برای دولت اردن که وظیفه حراست از مقدسات را بر عهده دارد، نیست.

وی با توجه به نقش رسانه‌های عربی و اسلامی در آزادسازی قدس و مقدسات مسلمانان گفت: تاکنون از سوی رسانه‌ها در کشورهای عربی و اسلامی نسبت به مساله قدس و مسجدالاقصی هیچ اقدامی را شاهد نبوده‌ایم و لازم است که این رسانه‌ها و کشورها کاری انجام دهند.

وی با اشاره به نقش اردن در حفاظت از مقدسات و مسجد الاقصی افزود: اردن در خصوص دفاع از مقدسات و ایستادگی مقابل اشغالگران صهیونیستی وظیفه سنگینی را برعهده دارد.

انتهای پیام

کد N429236