یونیسف: 40 کودک عراقی در حملات داعش در سنجار کشته شده‌اند

عراق,داعش

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) از کشته شدن 40 کودک عراقی از اقلیت ایزدی‌ها (یزیدی‌ها) در شمال عراق در جریان حملات تکفیری‌های داعش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه یونیسف آمده است: طبق گزارش‌های رسمی که به دست سازمان ملل رسیده است، این کودکان از اقلیت ایزدی در شمال عراق به دلیل تبعات خشونت، آوارگی و کم شدن آب بدن ظرف دو روز گذشته کشته شده‌اند.

تروریست‌های دولت اسلامی عراق و شام (داعش) روز یکشنبه کنترل منطقه سنجار در شمال عراق را که پیشتر در دست نیروهای پیشمرگ کردستان بود، به دست گرفتند. این شهر که در نزدیکی مرز سوریه است، محل حضور ایزدی‌های عراق است که ریشه باور دینی آن‌ها به زرتشتیان می‌رسد و گروه داعش به آن‌ها "عابد اهریمن" می‌گوید. سنجار همچنین محل استقرار موقت هزاران عراقی‌ از سایر اقلیت‌هاست که از جمله شامل ترکمان‌ها می‌شود.

در بیانیه یونیسف آمده است: این حملات موجب شده است که هزاران تن از ساکنان منطقه سنجار عراق خانه‌های خود را به دلیل ترس رها کنند و برخی از آنان بدون هیچ تجهیزات و وسایلی به کوه‌ها گریخته‌اند. خانواده‌هایی که فرار کرده‌اند شدیدا نیازمند دریافت کمک فوری هستند که از جمله شامل 25 هزار کودک هستند. ساکنان سنجار که در کوه‌ها مستقر شده‌اند، به آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی نیاز دارند.

انتهای پیام

کد N429100