/سفر روحانی به چهار محال و بختیاری/

رییس‌جمهور /3/ باید در مساله آب صرفه‌جویی کنیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس‌جمهور در ادامه سخنرانی خود در جمع مردم شهرکرد به وجود مشکلات آبی در کشور اشاره کرد و گفت: مردم ما مردمی عدالت‌جو، بزرگوار و همزیست با دیگران هستند که به حقوق یکدیگر توجه دارند. قطعا اگر طرحی در حوزه تامین منابع آب استان وجود داشته باشد که به مردم و همچنین به چشمه‌سارهای استان لطمه وارد کند دولت خود مانع آن خواهد شد.

وی اضافه کرد: همان‌طور که در اهواز اعلام کردم تمام سرشاخه‌های کارون و زاینده‌رود برای همه استان‌های مسیر راه است.

روحانی با بیان این‌که ملت ایران طرفدار حق و عدالت است، خاطرنشان کرد: همه مردم باید از آب آشامیدنی استفاده کنند، اما آنجایی که استفاده‌های دیگر از آب مطرح باشد، حساب و کتابی وجود دارد و حقوق همه مردم باید لحاظ شود و در این باره عادلانه عمل شود. این دولت بر مبنای قانون، عدالت و مساوات و بر مبنای حقابه همه کشاورزان و همه کسانی که از آب بهره می‌برند به شکل عادلانه رفتار خواهد کرد لذا نسبت به مساله آب نگرانی نداشته باشید.

رییس‌جمهور با بیان این‌که شورای عالی آب، دولت تدبیر و امید، مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی کارها را بر مبنای عدل و حق پیش خواهند برد، ادامه داد: همه مردم ایران باید بدانند که ما باید در مساله آب هم صرفه‌جویی کنیم و هم از آب به طریق علمی استفاده کنیم، زیرا کشور ما بر روی کمربند خشکی قرار گرفته است و اگرچه چند منطقه ایران از لحاظ وضعیت آب نبستا متعادل و خوب هستند اما کشور ما کشور خشکی است.

وی با بیان این‌که کشور در سال‌های اخیر دچار مشکل خشکسالی بوده است، افزود: در استان چهارمحال و بختیاری ریزش رحمت آسمانی در زمان ترسالی نسبت به خشکسالی دو برابر می‌شود، بنابراین باید حواسمان جمع باشد و به بهترین نحو از آب استفاده کنیم.

روحانی مساله آب به ویژه آب آشامیدنی را از مشکلات استان چهارمحال و بختیاری دانست و تاکید کرد: یکی از طرح‌هایی که من می‌خواهم در این سفر اعلام کنم طرح بن بروجن است که آب آشامیدنی را از منطقه بن به شهرکرد و در نهایت به بروجن و همه شهرها و روستاهای مسیر راه می‌رساند، البته این طرح یک روزه اجرا نمی‌شود و چند ساله خواهد بود اما این کار انجام خواهد شد.

رییس‌جمهور اضافه کرد: دولت همراه با بخش خصوصی این طرح را اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم در همین دولت یازدهم طرح آبرسانی را به مرحله اجرا در آوریم، البته قول وزارت نیرو تا پایان سال 95 است، اما من کمی احتیاط می‌کنم و می‌گویم تا پایان دولت این کار انجام خواهد شد.

ادامه دارد...

کد N429086