رایزنی ایران و سوریه درباره فلسطین

ايران,سوريه,حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه,فلسطين

فیصل مقداد، قائم مقام وزیر امورخارجه سوریه در حاشیه نشست وزرای خارجه کمیته فلسطین کشورهای عدم تعهد در تهران با دکتر حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این دیدار دو طرف ضمن بررسی راه‌های حمایت از مردم غزه در برابر تجاوزات ددمنشانه رژیم صهیونیستی بر تحرک جامعه جهانی برای جلوگیری از استمرار جنایات این رژیم تاکید نمودند.

قائم مقام وزیر خارجه سوریه برگزاری موفق این نشست را تبریک گفت و با اشاره به تجاوزات وحشیانه اسرائیل به نوار غزه خاطرنشان ساخت: همان کسانی که اقدام به جنایت و کودک کشی در غزه می نمایند، با حمایت غرب اقدام به جنایت و کشتار مردم سوریه و نابودی زیر بناهای این کشور نموده‌اند و تنها چهره‌هایشان متفاوت است .

وی افزود: کشورهایی که اجازه می دهند اسرائیل به جنایت های خود در غزه ادامه دهد و مانع اقدام شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص می شوند همانهایی هستند که از این شورا می خواهند به کشورهای در حال توسعه از جمله سوریه به بهانه های واهی حمله نظامی شود.

مقداد ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه و فلسطین بر عمق روابط راهبردی دو کشور تاکید نمود.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی تاکید کرد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و سوریه به عنوان محور مقاومت بر گرفته از مبانی و اصول اسلامی می باشد.

وی با تمجید از مقاوت مردم فلسطین و سوریه افزود: با پیروزی سوریه و فلسطین در برابر توطئه ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی مقاومت بیش از پیش تقویت گردیده است.

انتهای پیام

کد N428726