نماینده مجلس: حدود 22 میلیارد دلار نقدینگی در دست مردم است

چهارمحالوبختیاری

شهرکرد - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون بین 18 تا 22 میلیارد دلار نقدینگی در دست مردم وجود دارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈغلامرضا مصباحی مقدمˈ سه شنبه شب در نشست طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی با رویکرد سبک زندگی اسلامی در شهرکرد افزود: این آمار مستند از سوی رییس سابق بانک مرکزی اعلام شده است.

وی گفت: وجود حجم قابل توجه نقدینگی سرگردان در دست مردم برای هر اقتصادی بحران می افریند.

مصباحی مقدم گفت: این میزان نقدینگی اگر وارد چرخه تولید شود به نفع کشور است و ایجاد اشتغال را به همراه دارد.

وی یادآور شد: این نقدینگی هر بار که سراغ طلا و ارز رفته، باعث ایجاد بحران در این دو بازار شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید نقدینگی موجود به سمت سرمایه گذاری ماندگار و تولید پیش برود.

مصباحی مقدم همچنین گفت: درحالی که کشور توان تولید 14میلیون تن گندم را دارد؛ اما سال گذشته پنج میلیون و سال قبل از آن هفت میلیون تن گندم وارد شد و امسال نیز پنج میلیون تن گندم وارد می شود.

وی با تاکید بر استفاده درست از منابع کشور یادآور شد: برای واردات گندم 6.2 میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده است.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون 50 درصد از صنایع کشور با ظرفیت 50 درصد و حتی کمتر فعالیت می کنند و بخش عمده مشکل صنایع، نبود منابع مالی و نقدینگی است.

وی تصریح کرد: بسته دولت برای خروج از رکود مطلوب است اما دولت باید این امر را تسریع بخشد و آن را سریعتر ساماندهی و محقق کند.

مصباحی مقدم گفت: باید از بخش خصوصی در امر تولید حمایت کرد چرا که دولت اکنون چهار میلیون کارمند و چهار میلیون بازنشسته دارد و با احتساب هر خانوار چهارنفر، بیش از 32 میلیون نفر نان خور دولت هستند و از منابع عمومی مصرف می کنند.

مصباحی مقدم افزود: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، مردم محور است و مردم، محور اصلی آن هستند و بهترین راهکار برای اقتصاد پویا تحقق سیاست های مقاومتی است.

نشست طرح مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی به مدت یک ماه از سوی نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال وبختیاری و امام جمعه شهرکرد در حال برگزاری است.

7359/558/ 684
کد N428617