راه‌چمنی: جذب حداکثری، پشتوانه نظام را تأمین می‌کند

احزاب

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی گفت: نظام با جذب نخبگان و سلایق سیاسی گوناگون که نماینده بخشی از جهت‌گیری‌های جامعه هستند، می‌تواند موجب افزایش اقتدار خود شود.

محمدرضا راه‌چمنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به لزوم جذب حداکثری در مورد همه احزاب،‌ گروه‌ها و فعالان سیاسی کشور اظهار کرد: برای تحقق این امر باید تلاش شود که در کشور قانون به معنای واقعی حاکم شود.

وی همچنین با بیان اینکه "باید همه فعالیت‌های سیاسی بر مبنای قانون انجام شود و از افراط و اقدامات غیرقانونی جلوگیری شود"، خاطرنشان کرد: مسئولان کشور به فعالیت‌های گروه‌های سیاسی نگاه مثبت داشته باشند و گمان نکنند گروه‌های سیاسی به دنبال مشکل‌آفرینی برای کشور هستند. البته ممکن است گروه‌هایی بدون شناسنامه فعالیت کنند اما باید گروه‌هایی که شناسنامه و پروانه فعالیت دارند مورد حمایت قرار گیرند.

راه‌چمنی افزود: از سویی احزاب باید نسبت به دستگاه‌های نظام نگاه مثبت پیدا کنند تا همبستگی بین مسئولان و جریان‌های سیاسی کشور به وجود آید و زمینه جذب حداکثری فراهم شود. مسئولان باید احزاب را جزئی از نظام بدانند که به دنبال کمک به دولت برای حل مشکلات هستند. تصور مسئولان باید اینگونه اصلاح شود که هدف کسب قدرت از سوی احزاب کمک به پیشبرد اهداف،‌ نظام و دولت است. احزاب هم باید در مقابل به دنبال حل مشکلات کشور باشد و در راستای سیاست‌های کلی نظام حرکت کنند.

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه "حمایت مردم و نخبگان سیاسی از نظام یکی از مؤلفه‌های شکل‌دهنده قدرت ملی است"، خاطرنشان کرد: هر نظامی که بتواند بخش قابل توجهی از سلایق سیاسی را جذب کند طبعاً به افزایش قدرت خود کمک کرده است که نظام جمهوری اسلامی ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در پایان تصریح کرد: وقتی اقتدار نظام افزایش پیدا کرد، اهداف ملی در سطح بین‌المللی با قدرت بیشتری پیگیری می‌شود و جذب حداکثری پشتوانه نظام را تأمین می‌کند.

انتهای پیام

کد N428505