اقدام شاعران ایرانی برای فجایع غزه

کتاب,شعر,غزه

علیرضا پنجه‌ای از تلاش برای گردآوری و انتشار شعرهای شاعران ایرانی در قالب یک کتاب با موضوع نسل‌کشی در غزه خبر داد.

این شاعر به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: معمولا زمانی که در غزه اسراییلی‌ها در حال نسل‌کشی هستند ما جلوی تلویزیون می‌نشینیم و هیچ کاری هم از دست‌مان برنمی‌آید، حتی نمی‌توانیم اعتراض کنیم و یا به جنگ برویم؛ با این حال می‌توانیم برای ثبت این نسل‌کشی در تاریخ تلاش کنیم.

او افزود: تاریخ نشان داده است برای ثبت وقایع هیچ چیز بهتر از ادبیات نیست و من با همین قصد در فراخوانی که در سایت خودم گذاشته‌ام از شاعران خواسته‌ام تا شعرهای خود را با موضوع کشتار فلسطینی‌ها در غزه برای انتشار به صورت کتاب بفرستند تا پس از ترجمه به زبان‌های عربی و انگلیسی به سه زبان در قالب یک کتاب منتشر شود.

پنجه‌ای با بیان این‌که امروز در غزه یک مشت جنایتکار دارند همه چیز آدمی را زیر سؤال می‌برند، گفت: در این طرح قصد ما این است که این مرحله تاریخی و نسل‌کشی را به لحاظ ادبی ثبت کنیم چون ثابت شده است که اگر وقایع در ادبیات ثبت شوند آیندگان نمی‌توانند خللی در آن‌ها به‌وجود آورند.

او اظهار کرد: شاعران می‌توانند شعرهای خود را با موضوع کشتار فلسطینی‌ها از سوی اسراییلی‌ها برای بررسی و انتشار در این کتاب به نشانی الکترونیکی ar_panjeei@yahoo.com بفرستند.

انتهای پیام

کد N428447