امیرعبداللهیان در دیدار با قائم مقام وزیر امورخارجه سوریه:

حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و سوریه برگرفته از مبانی و اصول اسلامی است

سیاست خارجی

با پیروزی سوریه و فلسطین در برابر توطئه‌ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی مقاومت بیش از پیش تقویت گردیده است.

فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه در حاشیه نشست وزرای خارجه کمیته فلسطین کشورهای عدم تعهد در تهران با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار دو طرف ضمن بررسی راه‌های حمایت از مردم غزه در برابر تجاوزات ددمنشانه رژیم صهیونیستی بر تحرک جامعه جهانی برای جلوگیری از استمرار جنایات این رژیم تاکید کردند.

قائم مقام وزیر خارجه سوریه برگزاری موفق این نشست را تبریک گفت و با اشاره به تجاوزات وحشیانه اسرائیل به نوار غزه خاطرنشان کرد: همان کسانی که اقدام به جنایت و کودک‌کشی در غزه می‌نمایند، با حمایت غرب اقدام به جنایت و کشتار مردم سوریه و نابودی زیربناهای این کشور کرده‌اند و تنها چهره‌هایشان متفاوت است.

وی افزود: کشورهایی که اجازه می‌دهند اسرائیل به جنایت‌های خود در غزه ادامه دهد و مانع اقدام شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص می‌شوند، همان‌هایی هستند که از این شورا می‌خواهند به کشورهای در حال توسعه از جمله سوریه به بهانه‌های واهی حمله نظامی شود.

مقداد ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم سوریه و فلسطین بر عمق روابط راهبردی دو کشور تاکید کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی تاکید کرد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و سوریه به عنوان محور مقاومت بر گرفته از مبانی و اصول اسلامی است.

وی با تمجید از مقاوت مردم فلسطین و سوریه افزود: با پیروزی سوریه و فلسطین در برابر توطئه‌ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی مقاومت بیش از پیش تقویت گردیده است. 

کد N428443