روسیه: ساکی دانش جغرافیایی خود را بازبینی کند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا باید پیش از ابراز نگرانی درباره مانور نیروهای هوایی روس، برخی واقعیت‌های جغرافیایی را بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: اظهارات جنیفر ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا موجب تعجب وزارت دفاع روسیه شده است و در عین حال نشان‌دهنده کمبود اطلاعات وی در حوزه جغرافیا است.

این سخنگوی وزارت دفاع روسیه یادآوری کرد: منطقه‌ای که مانورهای نظامی نیروی هوایی روسیه در آن انجام می‌شود، صدها مایل با مرز اوکراین فاصله دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به همین دلیل است که باید پیش از جنجال‌آفرینی در رسانه‌ها از طریق چنین اظهاراتی باید نه از طریق شبکه‌های اجتماعی بلکه از طریق منابع رسمی از جمله نقشه و سایت وزارت دفاع روسیه اطلاعاتی صحیح به دست آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پیش‌تر گفته بود، واشنگتن نسبت به برنامه‌های روسیه برای انجام مانور هوایی گسترده در نزدیکی مرز اوکراین شدیدا نگران است زیرا چنین اقدامی یک حرکت تحریک‌آمیز به شمار می‌آید که تنها به تشدید تنش‌ها منجر می‌شود. مانور نظامی نیروهای هوایی روسیه در منطقه آشولوک و از چهارم تا هشتم اوت انجام می‌شود.

انتهای پیام

کد N428425