میشل عون:

گفتگو با داعش به زیان ارتش لبنان است/ اعراب قبل از حزب الله در سوریه دخالت کردند

آفریقا و خاورمیانه

رهبر جریان ملی آزاد ضمن هشدار درباره هر گونه گفتگو با داعشی ها بر ضروت تفاهم با سوریه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه العهد، میشل عون رهبر جریان ملی آزاد لبنان گفت: ما درباره هر گونه تفاهم با تروریستها هشدار می دهیم. هر گفتگویی با تروریست ها نتیجه ای جز شکست ارتش به دنبال ندارد.کسی که با تفاهم با سوریه مخالف است امکان گفتگو با داعش را ندارد.

وی افزود: تفاهم با سوریه برای منفعت لبنان لازم است.تاریخ رحم نمی کند.با توجه به مرزهای مشترک با سوریه تفاهم با آن ضروری است تفاهمی با داعش در کار نخواهد بود.نادانی و فرار از واقعیت کافی است.همه تبعات بحران در مشرق، لبنان را هدف قرار می دهد.دیگران قبل از حزب الله در سوریه بوده اند.کشورهای عربی قبل از حضور حزب الله در سوریه در جنگ این کشور دخالت کرده اند.

رهبر جریان ملی آزاد لبنان تاکید کرد: ارتش در حمایت از کشور دریغ نمی کند به ویژه که امروز کل لبنان حامی آن است و وحدت ملی واقعی هویدا شده است.

وی افزود: شهدای ارتش به علت اشتباه سیاستمداران در خون غلتیدند.لبنانی ها باید همدل باشند و زمان آن فرا رسیده است.ما در نشست بین المللی درباره غزه شرکت کردیم و از عراق و عرسال و کل حوادث عربی اطراف ما سخن گفتیم.دادگاه های بین المللی برای رسیدگی به جنایاتی که اسرائیل و داعش مرتکب شده است برپا خواهد شد.