زخمی شدن ده‌ها مهاجر در جریان درگیری با پلیس فرانسه

در جریان درگیری میان صدها تن از مهاجران آفریقایی با پلیس فرانسه که به دنبال ورود به انگلیس از طریق کانال مانش بودند، ده‌ها تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای پلیس فرانسه امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند که این درگیری میان گروه‌هایی از مهاجران اریتره‌ای و سودانی رخ داد که 51 زخمی بر جای گذاشت و یکی از این مهاجران به خاطر جراحات وارده به سرش با هلی‌کوپتر به بیمارستان منتقل شد.

به گفته یکی از کارگران بندر، حدود 300 مهاجر در جریان این درگیری که اوایل امروز رخ داد دخیل بودند. این دومین درگیری میان گروه‌های مهاجر آفریقایی در فرانسه است که به دنبال گذشتن از کانال مانش و وارد شدن به انگلیس هستند. شب گذشته نیز 13 تن در جریان درگیری میان مهاجران آفریقایی و پلیس فرانسه زخمی شدند.

یکی از مقام‌ها از یک موسسه خیریه کاتولیک در فرانسه اعلام کرد: اوضاع در کشور رو به وخامت است و جوی ناآرام به وجود آمده است. مهاجران در مناطق مختلف فرانسه متفرق هستند و برخی اوقات آن‌ها می‌خواهند که با استفاده از زور از فرانسه گذشته و به انگلیس وارد شوند. بنا بر آمارهای رسمی حدود 7500 مهاجر غیرقانونی که اکثرا آفریقایی هستند از آغاز سال جاری میلادی و حین تلاش برای وارد شدن به انگلیس دستگیر شدند.

انتهای پیام

کد N427974