در دیدار با سفیر اتریش

محسن رضایی: تعامل دو سویه اروپا و ایران می‌تواند به نفع طرفین باشد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: در حال حاضر بین جهموری اسلامی ایران و غرب دو بحث عمده مطرح است؛ یکی حقوق بشر و دیگری پرونده هسته‌ای که فضاسازی‌های غرب در هر دو مورد دروغ‌پردازی و کاملاً خلاف واقعیت است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محسن رضایی در دیدار با سفیر اتریش با اشاره به روحیه صلح‌طلب مردم اتریش خاطرنشان کرد: دولت اتریش می‌تواند با نگاهی منصفانه واقعیات درون ایران را به اروپا منتقل کرده و از جوسازی‌های نا جوانمردانه جلوگیری کند.

وی همچنین به نظام سیاسی حاکم بر جمهوری اسلامی که به گفته وی تلفیقی از دموکراسی و مبانی اصیل اسلام ناب است، اشاره کرد و افزود: شما شاهدید که در منطقه خاورمیانه تنها مدلی که جواب داده و موجبات امنیت و آرامش را فراهم آورده است، مدل جمهوری اسلامی ایران و روایت ما از اسلام است، نه مدلی که برخی از کشورهای منطقه یا تروریست‌های القاعده و داعش ارائه کرده‌اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه "امروز جمهوری اسلامی ایران علاوه بر آرامش و ثبات داخلی، نقش ویژه و تعیین‌کننده‌ای در مسائل منطقه دارد"، ادامه داد: کشورهای همچون اتریش نقش مهمی در آگاه‌سازی افکار عمومی در اروپا دارند که ایران خواهان صلح است و تعامل با جمهوری اسلامی ایران به نفع جهان خواهد بود؛ چراکه صهیونیست‌ها و عده‌ای نمی‌خواهند و نمی‌گذارند که چنین تصویری از ایران منتقل شود.

رضایی با بیان اینکه "ما در بحث حقوق بشر منکر نظارت و پیگیری نیستیم"، گفت: مشکل آنجاست که اروپا و آمریکا مبتنی بر گزارش‌های دروغ و مغرضانه بیانیه علیه ایران صادر می‌کنند و بعد هم بر اساس همان ما را تحریم می‌کنند، در نتیجه نگاه ما در ایران این است که مسأله حقوق بشر و همین طور هسته‌ای تنها بهانه‌ای برای فشار بر ملت و نظام ایران است.

وی در ادامه با اشاره به موقعیت ویژه ایران بویژه در بُعد اقتصادی افزود: تعامل دو سویه اروپا و ایران می‌تواند به نفع هر دو طرف باشد؛ مثلاً ما قابلیت انتقال گاز به اروپا از طریق اتریش را داریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان ضمن ابراز امیدواری برای نزدیکی بیشتر دو کشور در ابعاد مختلف، برای ضرورت تداوم این ارتباطات تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، سفیر اتریش نیز در این دیدار با بیان اینکه "به سبب علاقه شخصی به ایران آمده‌ام"، روابط کنونی ایران و اتریش را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: برای گسترش روابط دوجانبه در همه ابعاد تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

وی با اشاره به برگزاری مذاکرات ایران و 1+5 در وین، ضمن ابراز خرسندی از وقوع این اتفاق در کشورش، ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر این مذاکرات به نتیجه برسد.

انتهای پیام

کد N427873