حمله تروریستی به نظامیان پاکستان دو کشته برجای گذاشت

ایالت بلوچستان,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - حمله تروریستی روز سه شنبه گروهی از شبه نظامیان به نیروهای امنیتی پاکستان در ˈایالت بلوچستانˈ در جنوب غرب این کشور، به کشته شدن دو نظامی انجامید.

پلیس ایالت بلوچستان اعلام کرد که شبه نظامیان در بخش ˈاسپلانجیˈ از منطقه ˈمستونگˈ این ایالت با تیراندازی و شلیک گلوله آر.پی.جی و دیگر سلاح های نیمه سنگین، به خودروی حامل نیروهای ارتش پاکستان حمله کردند.

براثر این حمله ترویستی تعدادی دیگر از نظامیان پاکستانی زخمی شدند. نیروهای امنیتی پاکستان نیز در ادامه با شبه نظامیان درگیر شدند.

نیروهای پلیس و سپاه مرزی پاکستان پس از حادثه امروز، منطقه مورد نظر را محاصره کردند و عملیات بازرسی و جستجوی خانه به خانه را برای یافتن عوامل این حمله تروریستی آغاز کردند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما مقامات ایالت بلوچستان پاکستان، شبه نظامیان وابسته به گروه های غیرقانونی و افراطی ˈتحریک طالبان ˈ، شورشیان ارتش آزادی طلب بلوچ به ویژه گروه تروریستی ˈلشکر جهنگویˈ را مسوول این حملات می دانند.

شهرهای مختلف ایالت بلوچستان از جمله کویته مرکز این ایالت، در هفته های اخیر شاهد انفجارهای بمب، عملیات تروریستی شبه نظامیان علیه نیروهای امنیتی پاکستان و حملات متعدد فرقه ای و هدفمند بوده است.

آساق*ش*ا.ر*1723**1392
کد N427337