حضور 23 داور کاراته ایران در کلینیک داوری آسیا در مالزی

مالزی

کوالالامپور- ایرنا - کلینیک داوری برای ارتقاء سطح داوران کاراته آسیا روز سه شنبه با حضور 23 داور از ایران در کوالالامپور مالزی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این کلینیک پیش از رقابت های قهرمانی کاراته 2014 جوانان، امید و زیر 21 سال آسیا در حال برگزاری است.

ˈجواد سلیمیˈ رییس کمیته داوران فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت در این دوره که تا روز پنجشنبه هفته جاری ادامه دارد 23 داور کاراته از ایران شرکت دارند.

وی گفت: داوران پس از گذراندن دوره در آزمون های نظری و عملی شرکت می کنند که در صورت موفقیت می توانند مدرک ارتقاء درجه خود را برای داوری رقابت های آسیایی دریافت کنند.

به گفته رییس کمیته داوران فدراسیون کاراته، در این دوره آموزشی که زیرنظر کنفدراسیون کاراته آسیا برگزار می شود، داورانی از این قاره کهن حضور دارند و برخی از این داوران پس از موفقیت در آزمون، این دوره از رقابت های مالزی را نیز قضاوت می کنند.

سلیمی با اشاره به این که 26 داور از ایران به مالزی اعزام شده اند، گفت: حضور دو داور ایرانی در چهاردهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جوانان، امید و زیر 21 سال آسیا در مالزی قطعی شده است.

وی اعلام کرد شش داور ایرانی دیگر نیز براساس امتیاز کسب شده در آزمون های ارتقاء، قضاوت این دوره از رقابت ها را برعهده خواهند داشت و این افراد روز پنجشنبه مشخص می شوند.

ایران در حال حاضر 80 داور کاراته در سطح آسیا و 10 داور در سطح بین المللی دارد.

چهاردهمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جوانان، امید و زیر 21 سال آسیا روز جمعه آغاز می شود.

آساق**241**1611
کد N427301