معاون اول رییس جمهوری: حمایت مجامع جهانی از مردم غزه به چند بیانیه خلاصه شده است

شورای اداری,معاون اول

کرمانشاه - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: متاسفانه مجامع جهانی راه سکوت را در پیش گرفته و تنها به صدور چند بیانیه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه بسنده کرده اند.

به گزارش ایرنا، ˈاسحاق جهانگیریˈ در نشست روز دوشنبه شورای اداری استان کرمانشاه افزود: متاسفانه امروز در سکوت معنا دار غرب و کشورهای مدعی حقوق بشر، شاهد وقوع فجایای بی رحمانه ضد انسانی در غزه هستیم.

وی بیان کرد: مردم غزه و در راس آنها کودکان و زنان بی گناه امروز در اوج مظلومیت زیر بمباران و گلوله های آتشین رژیم صهیونیستی قرار دارند و خانه هایشان بر سرشان آوار می شود.

جهانگیری ادامه داد: در حالی شاهد جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی بر علیه مردم مظلوم غزه هستیم که این منطقه در حصر قرار دارد و امکان کمک و یاری رساندن به مردم وجود ندارد.

معاون اول رییس جمهوری اظهار کرد: کشتار بی رحمانه مردم غزه در حالی صورت می پذیرد که کشورهای به اصطلاح مدعی حقوق بشر به آسانی از کنار این جنایات عبور کرده و حتی از جنایتکار حمایت می کنند.

وی افزود: امروز جهان اسلام به وضعیت عجیبی گرفتار آمده، از یک سو مردم غزه توسط صهیونیست ها مورد تجاوز قرار گرفته اند و از سوی دیگر مردم عراق و سوریه گرفتار گروه تروریستی داعش شده و مردم لیبی هم با اوضاع نابسامانی روبرو هستند.

جهانگیری همچنین با اشاره به امنیت موجود در کشور، یادآور شد: باید شکر گذار این موضوع باشیم که با توجه به ناامنی های منطقه نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در اوج امنیت قرار دارد.

معاون اول رییس جمهوری در پایان خواستار اتحاد دنیای اسلام بر علیه استکبار شد و گفت: هرقدر این اتحاد و همدلی افزایش یابد خطرهای کمتری متوجه مسلمانان خواهد بود.

591/7458/712
کد N427137