پورفاطمی با اشاره به تفکیک جنسیتی در شهرداری

آیا درست است ما نیز در گوشه‌ای از مجلس دور نمایندگان خانم حصار بکشیم؟

زن,تفكيك جنسيتي

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پایبندی به قانون اساسی توسط همه افراد سامانها و نهادها اظهار کرد: آیا درست است ما گوشه‌ای از صحن مجلس را مشخص کرده و دور نمایندگان زن در مجلس حصار بکشیم؟

سید محمد پورفاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به مصوبه جدید شهرداری مبنی بر تفکیک جنسیتی در این نهاد گفت: در حال حاضر بیش از 30 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و در همان ابتدا نیز برخی بحث جدا کردن زنان و مردان در دانشگاه‌ها و اتوبوس‌ها را مطرح کردند که امام خمینی (ره) جلوی چنین مسائلی ایستادند.

وی ادامه داد: امروز نیز ما 8 نماینده خانم در مجلس داریم آیا درست است ما گوشه‌ای را مشخص کرده و با ایجاد حصاری بگوییم باید از آقایان جدا باشید؟

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه چنین تصمیماتی به نفع نظام و انقلاب نیست، تصریح کرد:‌ نباید به چنین مسائل و تصمیمات مقطعی که توسط هر فردی مطرح می‌شود، بها داد چرا که همه‌ی خانم‌ها و آقایان کشور ما نجیب و متدین بوده و با چارچوب مشخصی وارد حیطه اشتغال می‌شود.

پورفاطمی با تاکید بر این که تصمیم‌گیرنده‌ی چنین مسائلی فقط شهرداری نیست، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان نیز تصمیم گیرنده هستند و هر کسی نمی‌تواند سر خود قانونگذاری کند.

وی خاطر نشان کرد: همه باید پایبند قانون اساسی باشند و در همه ادارات با چنین موضوعی یکسان برخورد شود. چرا که طبق قانون همه افراد حق انتخاب و اشتغال داشته و بحث تفکیک جنسیتی در هیچ جای قانون نیامده است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: اگر نیاز به چنین تفککی نیز وجود داشته باشد این بزرگان و عالمان قم هستند که می‌توانند در خصوص آن تصمیم بگیرند.

انتهای پیام

کد N426986